Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > نگاه تصاویر > کاریکاتور نیک آهنگ از موسوی که روز آنلاین سانسور کرد
کاریکاتور موسوی

کاریکاتور نیک آهنگ از موسوی که روز آنلاین سانسور کرد

۲۷ خرداد ۱۳۸۹

سایت اصلاح طلب روز آنلاین کاریکاتور نیک آهنگ کوثر از میر حسین موسوی را  پس از انتشار بدون هیچ توضیحی از وب سایت خود برداشت اینجا ! در این کاریکاتور  موسوی در اطاقی تار عنکبوت بسته سرگرم نوشتن بیانیه نشان داده می شود . وب سایت دولتی فارس هم این مساله را اسباب دست کرده و با استقاده  از این فرصت به نیک آهنگ و جنبش سبز حمله کرده است اینجا . چنانچه وب سایت روز برای حذف این کاریکاتور دلیل ارائه کند ، ما در کمال میل آن را منتشر خواهیم کرد . در غیر این صورت ناچاریم برای دفاع از موازین حرفه ای ، این حرکت سایت روز را که با اصول روزنامه نگاری مغایر است   به سازمانهائی که بودجه این وب سایت را برای ترویج و نشر آزادی افکار می پردازند اطلاع دهیم . به راستی که … از ماست که بر ماست !

تکمیلی – پس از حذف این کاریکاتور از سایت روز و جنجالی که هواداران میر حسین موسوی به راه اندختند ، نیک آهنگ این کاریکاتور تازه را ترسیم کرد

 
کلیدواژه ها: , , , , , ,

 1. sami says:

  sardabir mokhtar ast matlab ya maghaleei ra ghabool ya rad konad.

  • sardabir says:

   دوست عزیز – ما با شما در باره وظیفه سردبیر موافق هستیم ولی حذف یک طرح که حاوی هیچ مساله خلاف عفت و غیره نیست ، آنهم پس از انتشار و بدون توضیح ، را نمی پذیریم .

 2. max says:

  slsalam in karikator mkhalefe jonbesheh sabz hast va khiyanat beh khoneh shahidaneh an,,dar zamaneh kodetayeh meli shodaneh sannat naft ham ziyad az mosadegh karukatro bood,massoliyateh haerfiiyeh faghat yehk mani darad va an defah az mazlom hast,vassalam

  • نیما says:

   جناب مکس. این جملات رو از نشریهء ثارالله کپی کردی؟! “خیانت به خون شهیدان”؟؟! بازم “مصادره”ء خون شهید؟! مردم ایران یک بار دزدین انقلاب ۵۷ رو بوسیلهء حزب اللهی ها تجربه کردن. یک بار هم مصادرهء “خون شهیدان” در زمان جنگ رو بوسیلهء بسیجی ها تجربه کردن. مطمئن باش دیگه اجازه نمیدیم شما “سبزاللهی”ها جنبش سبز ملت ایران رو بدزدین و خون شهیدان ملت رو “مصادره” کنین! فهمیدی؟ جنبش سبز شهید نداد تا شما سبزاللهی ها تصویر “امام موسوی!” رو در ماه ببینین و دوباره بساط دیکتاتوری رو در کشور برپا کنین! ما برای “موسوی” هزینه ندادیم. ما برای “دموکراسی” و آزادی هزینه دادیم و شهید دادیم. اگه ما تا اینجا برای حفظ اتحاد در جنبش سکوت کردیم (به اشتباه)، دیگه وقتش رسیده که سکوت رو بشکنیم. جنبش سبز نیاز اساسی به “تصفیه” داره. متاسفانه سیاست “جذب حداکثری” باعث شده که هر کس و ناکسی (که فقط مخالف احمدی نژاده) خودش رو بچپونه تو جنبش سبز و جنبش رو به انحراف بکشونه. بطوری که حتی خیلی از بسیجی ها و حزب اللهی های جنایت کار سابق هم وارد جنبش سبز شدن! یا جنایت کاران و دیکتاتورهایی مثل رفسنجانی و حسن خمینی و حسن روحانی و مجید مجیدی و… هم به صرف مخالفت با “احمدی نژاد” وارد جنبش سبز شدن! تاریخ ایران ثابت کرده که هروقت “اسلامگرایان” وارد جنبشهای مردمی شدن، اون جنبش رو یا نابود کردن یا به انحراف کشوندن. از جنبش مشروطه بگیرین تا انقلاب ۵۷، حتی جنبش”اصلاحات” رو هم همین “اسلامگرا”های اصلاح طلب به شکست کشوندن. متاسفانه جنبش سبز هم بوسیلهء همینها به رکود کشیده شده. دیگه وقت پاسخگویی این اسلامگراها و تصفیه شون از جنبش فرارسیده.

 3. خرمگس says:

  با این وضع یکی بمن توضیح بده فرق جنبش سبز با حکومت اسلامی چیه ؟هر دو که مخالفانشون را حذف فیزیکی میکنن!مردم برای چی دازن کشته میشن؟

 4. واقع بین says:

  برادر مکس

  مصدق اگر به جای تلاش و عمل فقط بیانیه صادر می کرد هنوز هم نفت ایران ملی نشده بود. اگر کتاب خاطرات پسر مصدق در مورد فعالیتهای پدرش را بخونی، از اینکه مصدق را با کسی مثل موسوی مقایسه کردی خندت می گیره!
  مصدق اراده قوی داشت با طرفداران کم. موسوی اراده ضعیف دارد با طرفداران بسیار

 5. سلام …تعریف خیانت:
  شعار آزادی بیان و عقیده سر دادن و خلاف ان عمل کردن!!!

 6. نیما says:

  متاسفانه اگه اکثریت خاموش جنبش سبز همچنان دربرابر “سبزاللهی”ها سکوت کنن، در آینده (درصورت پیروزی جنبش) همین سبزاللهی ها جای حزب اللهی ها و بسیجی ها رو خواهند گرفت و دمار از روزگار این ملت در خواهند آورد. اینها هنوز به قدرت نرسیده، دارن بساط دیکتاتوری و سانسور رو پهن میکنن، وای به روزی که قدرت به دستشون بیوفته! متاسفانه سیکل معیوب انقلاب دزدی و جنبش دزدی در ایران همچنان رواج داره! کسایی که کمترین نقش رو در جنبش و تظاهراتها داشتن امروز شدن سخنگوی جنبش و موسوی رو در حد ولی فقیه(امام موسوی!) بالا بردن!

 7. نیما says:

  …در ادامهء کامنت قبلیم
  من برای یکی از مقالات نیک آهنگ کامنتی نوشته بودم که همون رو دوباره اینجا کپی میکنم (لازم به ذکره که من از عقاید سیاسی و منش شخصی نیک آهنگ طرفداری نمیکنم):

  نیک آهنگ عزیز،… مطمئن باش اکثر دیکتاتورهایی که تو رو از نقد کردن رهبران جنبش نهی میکنن (صرفآ بخاطر اینکه خارج کشور هستی)، یا خودشون تو خارج کشور نشستن یا برخلاف مایی که جونمون رو کف دست گذاشتیم و تو تمام تظاهرات ها شرکت میکنیم، خودشون حاضر نیستن برای جنبش کوچکترین هزینه ای بدن!! من خودم تو دوست و فامیل و آشنا شاهد این هستم که اکثر کسایی که عاشق و “شیفته”ء موسوی و کروبی هستن تو هیچ تظاهراتی شرکت نمیکنن! برعکس، تقریبآ تمام کسایی مثل من که انتخابات رو تحریم کرده بودن [یا با بی رقبتی و از ناچاری به موسوی رآی دادن] تو اکثر تظاهرات ها شرکت کردن!! یادمه من به یکی از همین شیفتگان موسوی که قبل از انتخابات تمام تلاشش رو برای تبلیغ موسوی کرد و کوچکترین انتقادی رو هم نسبت به موسوی تحمل نمیکرد، گفتم تو که به موسوی رای دادی چرا حالا نمیای رآیت رو پس بگیری؟! چرا منی که به موسوی رآی ندادم باید بیام رآی تو رو پس بگیرم؟!! طرف جوابی جز “لبخند” نداشت! جالب اینکه همین آدم نه تنها تو هیچ تظاهراتی شرکت نمیکنه بلکه از ما طلبکار هم هست! و به محض اینکه ما انتقادی از رهبران جنبش میکنیم، قهر میکنه و میره!!! از این مثالها انقدر زیاد هست که میشه براش یه کتاب نوشت!۰ خلاصه اینکه اگه سبزهای “دموکرات” که هدفشون صرفآ برکناری احمدی نژاد نیست و هدفشون جایگزینی “دموکراسی” بجای دیکتاتوری هست، حتی یک لحظه عقب بکشن و به بهونهء مسخرهء “وحدت کلمه!” جا رو خالی کنن، همین شیفتگان موسوی و … جنبش رو صاحب میشن و همون بلایی که در انقلاب ۵۷ سر ملت اومد دوباره بر سرمون نازل میشه! باز تو دور باطل “انقلاب دزدی” و “جنبش دزدی” میافتیم!۰ متاسفانه ما ایرانی ها استعداد شگرفی در بت سازی و دیکتاتورسازی داریم! خود مردم ایران بودن که دراثر فرهنگ “پاچه خواری” شاه رو تبدیل به دیکتاتور کردن! همین مردم بودن که خمینی رو در ماه دیدن و این آخوند رو که بعد از انقلاب رفته بود تو قم نشسته بود و اصلآ قصد ولایت رو نداشت، تبدیل به دیکتاتور کردن! همین مردم هم این استعداد رو دارن که حتی درصورت پیروزی جنبش، موسوی رو تبدیل به دیکتاتور کنن! پس خواهشآ عقب نکش و نه تنها رهبران جنبش رو نقد کن بلکه خود مردم رو هم نقد کن تا از اشتباهاتمون درس بگیریم و دوباره گروهی دیکتاتور رو بجای دیکتاتورهای قبلی جایگزین نکنیم! نذاریم یه عده فرصت طلب و دیکتاتور که تنها تفاوتشون با بسیجی ها اینه که اینها خامنه ای رو می پرستن و اونها “موسوی” رو، جنبش رو “صاحب” بشن و با وقاحت برای ما تعیین تکلیف کنن که چی بگیم و چی نگیم!!!۰
  تمام