Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > فیلم جدید امید جلیلی ، مسلمانی که جهود از آب در آمد – ویدئو
کافر امید جلیلی

فیلم جدید امید جلیلی ، مسلمانی که جهود از آب در آمد – ویدئو

۲۲ خرداد ۱۳۸۹

امید جلیلی کمدین مشهور ایرانی و ستاره فیلمهای مومیائی ، گلادیاتور و دزدان دریائی ،  آخرین فیلم خود به نام “کافر”  را  به اکران سینماها در لندن عرضه کرده است .

امید جلیلی در فیلم کافر

در این فیلم ، امید نقش یک مسلمان مقیم شرق لندن به نام “محمود ناصر” را بازی می کند که بر اساس تعالیم  اسلامی و در یک خانواده مسلمان بزرگ شده است  ولی  پس از مراجعه به دایره ثبت احوال شهرداری محله در می یابد که در یک خانواده یهودی متولد شده و نام اصلی او ” سولی شیمی شلویتز” است .

” سولی” که در خانواده یهودی متولد شده بوده ، بعد از تولد بوسیله یک خانواده مسلمان پاکستانی به فرزندی پذیرفته و با دین اسلام  بزرگ می شود .

با وجود وفور هنرپیشگان هندی و پاکستانی در لندن ،  در این فیلم از یک کمدین ایرانی برای ایفای نقش مسلمان آسیائی استفاده شده است  . شرق لندن از مناطق مسلمان نشین لندن است که رفت و آمد زنهای با برقع در بازار آن بسیار عادی است و توجهی بر نمی انگیزد . امید جلیلی پیرو دیانت بهائی است .

بریده کوتاهی از این فیلم را با هم ببینیم . در این صحنه “محمود ناصر” در جستجوی هویت اصلی خود به شهرداری مراجعه کرده و با خانمی که مسئول ثبت و نگهداری مشخصات ولادت افراد است مجادله  می کند . برای محمود آسان نیست که بپذیرد حالا که یهودیت او روشن شده ، باز هم فرقی با دیگران ندارد .

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

Comments are closed.