Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > سرمقاله > احمدی نژاد راست می گوید ، قطعنامه کاغذ پاره است
artcile
قطعنامه تحریم

احمدی نژاد راست می گوید ، قطعنامه کاغذ پاره است

۲۰ خرداد ۱۳۸۹

ما از اینکه با احمدی نژاد همصدا شده و بگوئیم قطعنامه جدید ، برخلاف ادعای رئیس جمهور و وزیر خارجه امریکا چیزی جز « کاغذ پاره » نیست ابائی نداریم ،زیرا حقیقت کتمان شدنی نیست ! ما محتوای قطعنامه و آنچه بر علیه جمهوری اسلامی در آن آمده ، با آنچه تهران از این معرکه به دست آورده است را در دو کفه ترازو گذاشتیم . با کمال تاسف کفه جمهوری اسلامی چرب تر می نماید !

اگر خیال نداشته باشیم خود فریبی کرده و به صرف مخالفت با رژیم بر راستی چشم بپوشیم ، این قطعنامه تنها برای مصارف تبلیغانی صادر شده و استفاده دیگری که بتواند لطمه ای به رژیم بزند ندارد . آقای باراک اوباما هم که می گوید « این شدید ترین قطعنامه ای است که بر علیه جمهوری اسلامی صادر شده است » ، می خواهد دل خود و رای دهندگانش را خوش کند . این از نادر مواردی است که اوباما و وزیر خارجه اش دروغ می گویند و احمدی نژاد حرف راست می زند .

کدام ساده لوحی باور می کند که تحریم ۴۰ شرکت با آن آدرسهای من در آوردی بتواند مانع پیشرفت برنامه های اتمی جمهوری اسلامی باشد ؟ این شرکتها در آنی ظاهر و پس ازغایب شدن ، در آن واحد با نام دیگری سر در آورده و به ریش آقای اوباما و لپ سرخ خانم کلینتون خواهند خندید !

قطعنامه برای خالی نبودن عریضه ، نام جوانی را که ظاهرا مدیر یکی از مراکز اتمی است را ذکر کرده و این فرد را ممنوع السفر اعلام کرده است اینجا . خیال می کند صدور گذرنامه ایرانی یا خارجی با نامی دیگر ، از ایران و یا کشورهای هم پیمان آن برای این فرد ، کار مشگلی است ! این در حالی است که پایوران رژیم در همه پایتختها ی جهان آزادانه رفت و آمد می کنند و هر روز و هر شب در امریکا و اروپا میتینگ می دهند و پرچم امریکا را آتش می زنند و به آن تف می کنند !

می گوئید ، رای مثبت روسیه و چین دست آورد مثبتی است ! می گوئیم ، مگر این دو کشور به ۳ قطعنامه قبلی رای منفی داده بودند ؟ از آن گذشته ، این قطعنامه عملا رگهای غیرت ترکیه و برزیل را هم سیخ کردو آن دو کشور را که تا پیش از صدور قطعنامه رویه ای مسالمت آمیز با غرب داشتند ، عملا در کنار جمهوری اسلامی نشاند. ترکیه و برزیل ، بسان بولیوی و نیکاراگوئه نیست که بتوانیم آسان از آنها بگذریم !

بازرسی کشتیهای ایرانی هم آبکی است . می گوید« در صورتی که کشتی مشکوک به حمل مواد مرتبط با فعالیتهای هسته ای باشد و با موافقت کشوری که کشتی در آبهای او جا دارد « محموله باید بازرسی شود » ( نقل به مضمون ) . خودتان مجسم کنید ، یک کشتی ایرانی مظنون به حمل مواد مرتبط یا فعالیتهای هسته ای را بخواهند دریکی از بنادر سوریه ، امارات عربی متحده ، ونزوئلا و یا بنادر دیگر بازرسی کنند ! می بینید چه صحنه خنده داری درست می شود و چه گزکی به تهران داده می شود تا فریاد «وا اسلاما » سر بدهد ؟

حقیقت آن است که در این قطعنامه علاوه بر آنچه در این مختصر نمی گنجد هیچ اشاره ای به شریانهای اقتصادی جمهوری اسلامی مانند نفت نشده است . خرید بنزین هم زیر سبیلی در شده و به جای ممنوع السفر کردن افرادی چون سردار وحیدی و مامورین سیاسی و اطلاعاتی رژیم ، کسی را ممنوع السفر کرده اند ، که با توجه به شغلی که بر آن گماره شده است ، مسافرت کردن و یا نکردن او به خارج ،هیچ تاثیری بر اصل قضیه که ضربه زدن به توان اتمی جمهوری اسلامی است ، را ندارد !

حقیقت این است که جمهوری اسلامی پیش و بعد از صدور این قطعنامه ، کماکان و با خیال راحت به پشتک و معلق زدن خود ادامه خواهد داد و به ریش همه و مبارزات مردم ایران خواهد خندید و خواهد گفت : دیدی گفتم !

متن کامل قطعنامه به زبان انگلیسی به فرمت پی.دی.اف را در اینجا بخوانید .

 
کلیدواژه ها: , , , , ,
 1. اریا says:

  راست می گویدو تازه برای احودی نزاد و دارودسته رژیم اسلامی هزینه ده برابر هم که شود مهم نیست چون از جیب پدرشان که نمیرود احودی نزاد میخواسته حداکثر چوپانی در کویر سمنان باشد پش هر چه هزینه شود همیکنه او از چوپانی خلاص است بسش است.

 2. مینوچهر says:

  تازه واویلا, مثل او|یل انقلاب که ارتش بیست ملیونی شکیل دادند و گفتند در حال جنگ با امریکا هستیم, حالا هم هر کس بگوید کمبودی هست میگویند ما در حال جنگ با شرق و غرب هستیم.

 3. بهروز says:

  من هم مثل شما از بی حالی و بی عرضگی عمدی یا بی غیرتی غرب خصوصا امریکا حرص می خورم اما تصویر احمدی نژاد در تاجیکستان بعد از اطلاع از صدور قطعنامه خیلی دیدنی بود. هر چه بود حکومت آخوندی همه زورش را زد تا همین قطعنامه آبکی هم تصویب نشود و بندبازی به همراه برزیل و ترکیه هم با تودهنی اساسی مواجه شد. متکی در به در در کشورها می گشت و التماس می کرد و محمود جاخان هم زرت و پورت صد تا یک غاز می کرد اما نتیجه نگرفتند. ترکیه و برزیل هم فکر می کردند اگر ادا در بیاورند امریکا همان پوئن هائی را که به چین و روسیه داد به آن ها هم می دهد و هر دو طرف را تیغ می زنند اما کلینتون وقتی گفت برای تصویب قطعنامه رای به اندازه کافی داریم این دو تا را هم سر جایشان نشاند. فریب ادای آخوندها را که تظاهر می کنند قطعنامه ها کاغذ پاره است نخورید. اگر بود این طوری خودشان را جر و واجر نمی کردند تا از تصویبش جلوگیری کنند.

 4. pouya says:

  یه جا خونده بودم که وجود جمهوری اسلامی ازنظر اقتصادی به نفع امریکاست نمیدونم توسایت شما بود یا نه میخواستم بدونم نظرتون چیه؟چه دلیلی هست که اینطور باشه؟

 5. اخمد says:

  البته این سادگی است که فکر کنیم آقایان با یک تعویض پاسپورت سر سرویسهای اطلا عاتی را کلاه بگذارند و به سفرشان حتی به ناف آمریکا ادامه دهند. اتفاقا” این قطعنامه خیلی هم مهم است اگر چه به نام آمریکاست و البته به کام دیگران!
  این قطعنامه مجوزی برای دولتهاست که هر بلای دلشان می خواهد بر سرمان بیاورند و هیچ مرجعی هم به همین دلیل به کارمان رسیدگی نکند! مثلا” کشتی که حتی ممکن است حامل مواد غذایی باشد وسط دریا گم می شود و ایران هم نمی تواند صدایش در بیاید چون ادعا می شود حامل بار ممنوعه بود!

 6. یاور says:

  اگر غرب و آمریکا راست می گویند چرا خرید نفت ایران و فروش بنزین به ایران رو تحریم نمی کنند؟

  دیگه با این قطع نامه های مسخره و بی مصرف شورش رو در آورده اند و حوصله ما رو سر برده اند .

  تا این پول نفت دست اینها بیاد اینا به راحتی به مزدورانشون پول می دهند ، براشون موتور سیکلت و انواع و اقسام سلاح ها رو تهیه می کنند ، مثل دیروز (۲۲ خرداد) با نوشابه و دلستر و بستنی از نیروهاشون هنگام عربده کشی در خیابان پذیرایی می کنند و با پول ، قشر بی فرهنگ و نا آگاه جامعه رو فریب می دهند .

  خرید نفت از ایران باید هر چه زودتر منوقف بشه . حتی اگر همین امروز هم این اتفاق بیافته دیره.

 7. شهرام says:

  من هم معتقدم که این قطعنامه مهم است.ببینید وقتی امری واقع میشود باید آن را از این منظر مفید یا بی فایده دانست که به هدف مورد نظر میرسد یانه
  اگر منظور از این قطعنامه توقف فعالیت هسته ای است همه حتی تصویب کنندگان هم میدانند که این امر با این قطعنامه محقق نمیشود.
  در مورد تحریمها باید گفت آمریکایی های میدنند در ایران محبوبیتشان بیش از همه کشور های اسلامی است و میدانند مردم ایران به برکت جمهوری اسلامی امروز سکولار ترین مردم مسلمان هستند. تحریمی که در این مرحله فشار بر مردم وارد کند به نفع هیچ کس نیست.
  طبیعتا نه چین و روسیه حاضر به از دست دادن بازار خود و نه آمریکا حاضر به از دست دادن توجه مردم ایران است.در ثانی آنچه که در کفه ترازو ها میتواند افکار عمومی جهانیان را برای حرکتهای احتمالی بعدی حاضر کند تعداد قطع نامه هاست نه محتوای آنها
  یعنی به نظر شما برای مردمی که نمیاوانند نام ایران را تافظ کنند یا روی نقشه پیدایش کنند متن و شدت تحریمهای اعمال شده نشان از سرکشی دارد یا اینکه بگویند ایران در مقابل ۴ قطعنامه صادره همچنان به کارش ادامه میدهد؟

 8. Ali says:

  The resolution was the fourth joke issued by the bullying powers to bully Iran and distract from what Israelis did to those relief boats dispathed to GAZA

 9. عزیزی says:

  ای نامردهای اسرائیلی یا جاسوس اسرائیلی این حرفها دیگر کهنه شده ، چراغی راکه ایزد برفروزد ، هرآنکس پف کند ریشش بسوزد ، خداوند شما راازهمان اول خرآفریده است که قدرت هیچ تحلیلی ندارید ، هرچه اقدام علیه این انقلاب شکوهمند انجام شده به خواست خداوند نتیجه اش به نفع مردم بوده است ، شما کر وکور هستید وکر وکور هم خواهید مرد ، یک مدت دراین زندگی کثافت بارغرق درمشروب وزن سپری کنید وبه درک واصل شوید ، این انقلاب جاودان است وپرچم آن به دست صاحب اصلیش خواهید رسید وآنوقت خواهر ومادر شما وامثال شما …….. خواهد شد . به امید آن روز

  • Kaveh says:

   من یکی از افرادی هستم که فعالانه در انقلاب شرکت داشتم و در جنگ نیز در آبادان ترکش خمپاره خوردم و دو ماه در بیمارستان بستری بودم ..آخر تو با استفاده از کلماتی مثل خر و تهدید به تجاوز و..دفاع از انقلاب را که ضایع کردی؟!…به امید برقراری دانش عمومی و انصاف و عقل و دموکراسی در ایران

 10. ایراندخت آریا says:

  این مردک دلقک ومجنون بیخودی انتخاب نشده،اوبرای اجرای همین نقش انتخاب گردید
  اگرغیرازاین میکرددیگری رابجایش مینشاندندوقتی علی گدامیگویدنظرش ازهمه باونزدی
  تراست یعنی هیچکس دیگری نمیتواندماننداومأموریتهایش راانجام دهد.کاش میدانستیم
  درمیان ماچه خائنین وچه دشمنانی بوده اندکه مانندماروافعی درسوراخهایشان پنهان شده
  بودندوجهانخواران توانستندآنهارابینندوبرای اینروزهابکارگیرنداماباآنکه درآنهادرمیان مابودند
  ماآنهاراندیدیم.عجباکه این چشم دارهاتجاوزهارادرزندانهاودارکشیدنهاراواعتیادوفقروقتل را
  بسودمردم میبینندغیرازاینهم نمیتواندباشدچون اموال این مردم بین آنهاتقسیم میشودتا
  برق دلارهاکورشان کند.خدامرگتان دهدای جانیان اسلامی.

 11. Kaveh says:

  چه توقعی دارید؟ لشکرکشی کند به ایران ؟ پس چرا احمدی و یاران آنقدر ترسشان برداشته و پاسدارشان می گوید ما اجازه بازرسی کشتی ها رانمی دهیم و…؟!