Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > هندیها هم خشخاش می کارند + ویدئو
تریاک هندوستان

هندیها هم خشخاش می کارند + ویدئو

۱۳ خرداد ۱۳۸۹

تریاک را می توان محبوب ترین ماده مخدری نامید که نزد ایرانیان بسیار رواج دارد . فرهنگ “تریاک کشی” با بساط مخصوص و شیرینیهای پای منقل در اغلب خانه های ایرانی شناخته شده است . گفته می شود  انرژی رضا شاه در سنین کهولت ، ناشی از یکی دو بستی بوده که اعلیحضرت همایونی هر روز دود می کرده اند .

میانه روحانیون هم با تریاک بسیار حسنه است و بسیاری از چهره های شناخته شده در بین آنها به استفاده روزانه از این معجون شهرت دارند . می گویند سید علی خامنه ای چند سالی است از معجونی که با تریاک درست شده و به “شربت کوکنار” معروف است استفاده می کند تا بتواند به وظایف فقاهتی خود عمل کرده و از سربازان اسلام سان ببیند .

محبوبیت “تلخکی ” بین شعرا و هنرمندان از صفوف دیگر بیشتر است که شهرت شاعر مشهور “شهریار” در این زمینه از همه بیشتر است .داریوش رفیعی خواننده معروف هم با “اور دوز”هروئین که از مشتقات تریاک است جان خود را از دست داد .

تریاک در میدان سیاست هم خودنمائی می کند که روایت تیره شدن رابطه ایران با سویس به دلیل کشف مقداری تریاک از یکی از پیشخدمتهای در بار در سویس را حتما شنیده اید .از صادق طبا طبائی یکی از نور چشمیها و منسوب نزدیک خمینی هم در آلمان تریاک کشف شد و سر و صدای زیادی را در زمان خود بر پا کرد .

و اما چیزی که شاید نشنیده باشید کشت خشخاش در هندوستان است که اخیرا در پاره ای از مناطق هند رواج یافته و پلیس این کشور را به دردسر انداخته است. انگلیس بساط کشت تریاک را در این کشور پهن کرد و لی پس از رفتن از هند نیز ، سوغات امپراطوری فرتوت هنوز در آنجا رواج دارد . به گزارشی در این باره توجه کنید .

 
کلیدواژه ها: , , , ,

Comments are closed.