Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > سرمقاله > نوشداروی پس از مرگ : تعویض ذخائر ارزی از یورو به دلار
artcile
نفت و ذخائر ارزی

نوشداروی پس از مرگ : تعویض ذخائر ارزی از یورو به دلار

۱۲ خرداد ۱۳۸۹

ابلهانی که در تهران برسکوی قدرت نشسته اند چنان در مالیخولیای امام زمانی خود غوطه ورند ، که تفاوتی بین بازارهای بین المللی و دکان سقط فروشی مشهدی حسن منتظر الظهور در قم نمی گذارند .

یک روز برای مشت زدن به دهان استکبار ، دستور می دهند دیگر کسی نفت به دلار نفروشد و جنس با یوروخریداری شود . روز دیگر که تنبانشان زرد می شود ، آن تصمیم را برمی گردانند . در این روند تاسف بار ، پای آنچه در میان نیست “منافع ملی” و “منافع ملت” است .

اینجا است که سخن آن آخوند که می گفت “سیاست ما عین دیانت ما است ” پیاده می شود . حقا که سیاستتان نیز مانند دیانتتان است !

روزنامه جام جم گزارش می دهد که دولت جمهوری اسلامی تعویض ۴۵ میلیارد یورو ذخائر ارزی کشور با دلار را آغاز کرده است . این روزنامه می نویسد :

«بانک مرکزی علاوه بر تبدیل ذخایر یوروی خود، اقداماتی را به منظور کاهش معاملات بین‌المللی کشور با یورو در دست انجام دارد.براین اساس به دستگاه‌هایی که بیشترین دریافت ارزی کشور را دارند، اکیدا توصیه شده است انجام معاملات خود با یورو را محدود کنند.بارزترین اقدام در این مساله، کاهش قابل توجه پذیرش یورو در برابر فروش نفت ایران است» اینجا

نمودار نرخ برابری یورو به دلار  در بانک مرکزی اروپا  اینجا

ضررهای  این تصمیمهای خلق الساعه و از این شاخ به آن شاخه پریدنها را سید علی خامنه ای و احمدی نژاد نمی پردازند . اصلا آنها اهمیتی به این مسائل نمی دهند و تا جائی که اسب آنها بتواند خود را با یونجه «فلسطین و غزه » سیر کند و در صحنه های اسلامی برای “اسمعیل هانیه” و “بشار اسد” یورتمه برود ، غم دیگری ندارند .

سخن آن آخوند که می گفت “سیاست ما عین دیانت ما است ” پیاده می شود .حقا که سیاستتان نیز مانند دیانتتان است

محاسبه  ضررهای بی حساب حرکتهای ابلهانه رژیم کاری ساده نیست ولی خسارت این دگرگونی را می توان با مقایسه نرخ دلار و یورو به خوبی بر آورد کرد .

ما ادعای غیبگوئی نداریم ولی مساله چنان روشن بود که یک ماه پیش و پس از جلسه اوپک  ، ضررهای  فروش نفت به یورو را بر شمردیم و  نوشتیم :

«گمان می رود این بار نیز سید علی خامنه ای و رئیس جمهور منصوب او این زیان بی حساب را به گردن “صهیونیسم بین الملل” و ” دشمنان اسلام” بیندازند ولی تردیدی نیست که عربستان سعودی که رقیب جمهوری اسلامی در سازمان کشورهای صادر کننده نفت “اوپک” است ، خندان و شادان به دلارهای انباشته در خزانه خود می افزاید و از اینکه به توصیه های “خداگونه” رهبران اسلامی برای جایگزینی یورو با دلار در معاملات نفتی وقعی ننهاده است ،خوشحالی و پایکوبی می کند! » اینجا .

از آن روز تا کنون ، سقوط ارزش یورو ادامه دارد و پیش بینیها حاکی از آن است که با گسترش بحران اقتصادی و مالی به پرتغال و اسپانیا ،  سقوط آزاد یورو باز هم ادامه خواهد داشت  .

اینک  با گردش ۳۶۰ درجه ای رژیم ، چه اینکه “جلو ضرر را از هرکجا بگیری نفع ” است ولی این حرکت چیزی جز ” نوشدارو پس از مرگ سهراب”نیست و نمی تواند جان رفته را دوباره به کالبد  باز گرداند   .

 
کلیدواژه ها: , , , , , ,
 1. pouya says:

  مرگ بر نادانی درود بر آگاه سازانی چون شما

 2. Manoochehr says:

  منظورتان از “اینک با گردش ۳۶۰ درجه ای رژیم” همان “اینک با گردش ۱۸۰ درجه ای رژیم” است, نه؟

  • sardabir says:

   نخیر دوست عزیز .. غرض این است که دوباره به جای اول یعنی استفاده از دلار بازگشته اند که با گردش ۳۶۰ درجه ای این حرکت گفته شده است