Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > نوار ارتش اسرائیل از حمله به کشتی و “سگ وحشی” احمدی نژاد
نوار ارتش اسرائیل

نوار ارتش اسرائیل از حمله به کشتی و “سگ وحشی” احمدی نژاد

۱۱ خرداد ۱۳۸۹

محمود احمدی نژاد امروز –چهار شنبه ۱۱ خرداد- طی سخنرانی برای مردم ایلام ، اسرائیل را” سگ وحشی” نامید و مدعی شد که آن کشور با بمب و موشک به کشتی عازم غزه حمله کرده است . وی ضمن محکوم کردن این حمله از مجامع بین المللی و شورای امنیت خواست که اسرائیل را برای این حمله محکوم کنند و از سخنان دو پهلو بپرهیزند .

احمدی نژاد زمانی این تقاضا را مطرح کرد که پیش از او شورای امنیت رای خود را صادر کرده و ضمن محکومیت به کارگیری خشونت نسبت به مسافران ان کشتی ، خواهان بررسی بیشتر جریان حادثه و خشونت اعمال شده بوسیله یک هیات بیطرف شده بود  .

در این حال ارتش اسرائیل ویدئوئی از صحنه پیاده شدن سربازان خود از هلیکوپتر به عرشه کشتی “مرمره” را منتشر کرد که در آن بخوبی حمله مسافران کشتی به سربازان اسرائیلی و انداختن آنها به داخل دریا دیده می شود .همچنین اسرائیل تعداد کشته شدگان را ۹ نفر اعلام کرد در حالی که در گزارشهای قبلی تعداد کشته شدن ۱۹ تن اعلام  شده بود.

علاوه بر تظاهراتی که در کشورهای مختلف جهان از طرف هواداران فلسطین برگزار می شود  ،در اسرائیل نیز موج بزرگی از اعتراض  علیه بی تحرکی دولت اسرائیل  در زمینه های تبلیغاتی بر خاسته و بسیاری از مردم این کشور از سیا ست دولت در حمله به کشتی و عقب ماندن او در صحنه تبلیغاتی انتقاد می کنند .

توجه شما را به نوار ارتش اسرائیل و سخنان احمدی نژاد جلب می کنیم:

در این نوار که پس از انتشار این خبر در  روز چهارشنبه به دست ما رسیده  ،حمله و عملیات ایذائی سرنشینان کشتی علیه سربازان اسرائیلی قبل از حمله متقابل اسرائیل نمایش داده شده است .

نوار قبلی و سخنان احمدی نژاد

خبر و گزارشهای ویدئوئی کامل از حرکت کشتی از استاامبول و واکنشهای ابتدائی را در  اینجا نگاه کنید

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , ,

  1. kazem Malek says:

    ایراد گرفتن از واکنش‌های دفاعی هر فرد، گروه و یا جامعه‌ای که مدام خود را با خطر نیستی‌ روبرو می‌‌بیند فقط از “بیدردان” ریاکار و فرصت طلبان سالوس و سیاستبازان بی‌ وجدان بر میآید.

    قوم یهود پس از دوهزار سال آوارگی و تحمل انواع تحقیرات و بلایا، به ویژه “هولوکوست”؛ از همان فردای به رسمیت شناخته شدن استقلال کشور تاریخیش از سوی “سازمان ملل متحد”حتّی نتوانست یکروز را فارغ از تهدید و خطر حذف بگذراند. و تا زمانیکه همسایگان این یکتا دموکراسی موجود در منطقه “قلچماقپرور”خاورمیانه نفهمند با زیر تهدید مدام قرار دادن این کشور خود را بیش از پیش بی‌ اعتبار ساخته و از سوی دیگر به دوام موقعیت استثنایی‌ اسرائیل به عنوان “یکتا کشور همواره در حالت دفاعی و در محاصره دشمنان”مدد‌ها میرسانند، تاکتیک‌های ” نادرست” دفاعی‌شان را نیز از دیدگاه اخلاقی‌ و انسانی‌ نمیتوان مورد ایراد قرار داد ( میتوان ؛ ولی در اینصورت می‌‌بایست از شرافت تهی بود!)

    از اینها گذشته،اگر ” ماندا”‌های سازمان ملل متحد فاقد ارزش هستند به کدام دلیل خواستاران حذف اسرائیل از روی نقشه جهان عضو آن سازمان باقی‌ مانده اند و به چه سبب مورد طرد و اخراج از سازمان مزبور واقع نشده اند؟

    زمانیکه اسرائیل به کشوری همچون دیگر کشور‌ها تبدیل گردد و از زیر سایه شوم تهدید به نیستی‌ برون آید، هیچ صاحب وجدان حاضر نخواهد شد اعمال نادرست و مفروض دولتمردانش را تائید کند. اسرائیلیان نیز با تجربیات بزرگ و تلخ تاریخی خود قطعا” دنبال شر نمیگردند.