Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > آخرین گزارشهای ویدئوئی از حمله اسرائیل به کشتی غزه
حمله اسرائیل به کشتی غزه

آخرین گزارشهای ویدئوئی از حمله اسرائیل به کشتی غزه

۱۰ خرداد ۱۳۸۹

کماندوهای اسرائیلی با هلیکوپتر درعرشه کشتی  که برای شکستن محاصره غزه قصد عزیمت به آنجا از راه دریا را داشتند پیاده شده و ناوگانی را که با کمکهای ظاهرا انساندوستانه از ترکیه عازم نوار غزه بود توقیف کردند

بر اساس آخرین گزارشهائی که تا ظهر امروز رسیده است ، حد اقل ۱۹ تن در این حمله کشته شده و چند کماندوی اسرائیلی مجروح شده اند . در حال حاضر کلیه ارتباطهای تلفنی و تصویری با این ناوگان قطع است و ظاهرا اسرائیل به تهدید خود عمل کرده و در حال هدایت این ناوگان به سمت یکی از بنادر اسرائیل است .

پیش از این اسرائیل به برگزار کنندگان ترک اعزام این کشتی، اخطار کرده بود که کمکهای خود را از بوسیله نهادهای مسئول به غزه ارسال کرده و از نزدیک شدن به سواحل غزه و اسرائیل خودداری کنند .

جمهوری اسلامی هنوز واکنش رسمی به این حادثه نشان نداده است . تنها  احمدی نژاد این حمله را “پایان کار اسرائیل” خوانده اینجا و سعید جلیل این حمله را “راهزنی تروریستی”خوانده و از آن انتقاد کرده است اینجا .

در ویدئوهای زیر اولین گزارش از حرکت کشتی  و آخرین گزارشهای دریافتی تا ظهر امروز – دوشنبه۱۰ خرداد– را ملاحظه می کنید:
آخرین گزارش حمله اسرائیل تا ظهر امروز

واکنش  رسمی اسرائیل

تظاهرات در تهران

حرکت کشتی از ترکیه

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

 1. peerooz says:

  ” با کمکهای ظاهرا (!!!) انساندوستانه از ترکیه”
  “ظاهرا (!!!) اسرائیل به تهدید خود عمل کرده”
  آقا ، این خبر گزاری و خبر نویسی ست یا چه ؟ ظاهرا یعنی چه ؟ ظاهرا (!!!)خواندنیها اخبار را گزارش میکند.
  “مگر دیگر فروغ ایزدی آذر مقدس نیست؟ ”
  میگفتند که دود از کنده بلند میشود!!!.

  • sardabir says:

   دوست عزیز شاید شما از همه چیز خبر داشته باشید ولی متاسفانه ما نداریم به این سبب ناچاریم از کلمه “ظاهرا” استفاده کنیم ! خواندنیها از مواردی که هنوز زوشن نیست و بر اساس گزارشهای گاه متضاد تنظیم می شود با عنوان “ظاهرا” نام می برد . در این خبر هم مواردی که از آن با کلمه “ظاهرا” نام برده شده ، مشمول همین قانون نانوشته است .

 2. peerooz says:

  جناب سر دبیر،
  با تجدید احترام و ارادت ، منظوربیشتر یاد آوری بود تا انتقاد و بنده به قول اینها ” هیچ سگی در این دعوا ندارم” و حتی عر ضه کمک کردن را هم ندارم . “ما” ” از هیچ چیز خبر نداریم” جز آنچه از خبر گزاریها میشنویم. حدود یک سال است که همه این خبر گزاریها از فعالیت های گروه های خیریه اروپایی و حمایت این و آن جمعیت و حتی یهودیان فرانسه برای کمک به محرومین غزه از راه دریا گزارش کرده اند و ترکیه هم پاره ای به علت گرایش های دولت جدید آن و پاره ای جهت استقرار نفوذ خود در کشور های اسلامی به این فعالیت ها کمک میکند. این “ظاهرا” ، دیگر “ظاهرا” ندارد.
  و اینکه “اسرائیل به تهدید خود عمل کرده ” هم که دیگر “ظاهرا” ندارد. مگر آنکه شما خبر های همه خبر گزاریهای جهان را تا تایید ثانوی مورد تردید بدانید که در این صورت صحیح میفرمائید و بنده در شتاب خود در باور به اخبار عذر میخواهم .

  • sardabir says:

   دوست عزیز فرمایش شما متین است ولی اسرائیل و بعضی منابع دیگر می گویند این محموله انسانددوستانه نبوده و در آن کشتی افراد مسلح حضور داشته اند . آنها می گویند فعالین این مساله ، می توانستند کمکهای خود را بوسیله نهادهای بین المللی و صلیب یرخ بفرستند . چرا نیمه شب با وجود اخطار عزم سفر به یک منطقه نظامی را داشته اند ؟ در بخش دیگر هم گفته ایم که همه ارتباطها با کشتی و سرنشینان آن قطع است و”در حال حاضر کلیه ارتباطهای تلفنی و تصویری با این ناوگان قطع است و”” ظاهرا اسرائیل به تهدید خود عمل کرده و در حال هدایت این ناوگان به سمت یکی از بنادر اسرائیل است””. اگر ارتباط بر قرار بود و معلوم بود کشتی در چه موقعیتی است ، از “ظاهرا” استفاده نمی شد . از توجه شما سپاسگزاریم . .

 3. peerooz says:

  جناب سر دبیر،
  “نی زما و نی زتو رو دم مزن”.
  عطارنیشابوری ?

 4. kazem Malek says:

  شب گذشته شاهد سخنان تشعر گونه “موسیو دومینیق دو ویلپن “—- بیعاریستوقراط هیپوقریط ! و اشک تمساح دم مشک—بودم در میز گردی “تلقتولوقویزیون”ی راجع به محکوم کردن اسرائیل به مناسبت دفاع از امنیت شکننده سرزمین و مردمش.

  سالیانی دراز تر از قد و قواره بی‌ بو و بی‌ خاصیت این “موسیو”می‌گذرد که به نتیجه‌ای “تلخ و شیرین”رسیده‌ام در باره ناتوانی اغلب مردمان نسبت به تجسم سنگینی غیر قابل فراموشی بلایائی که قوم یهود در طول تاریخ متحمّل شده و متاسفانه همچنان متحمّل میشود .آوارگی ……..اجبار به زیست درون ” گتو” ها………ممنوعیت خروج از بیغوله‌های محل سکونتشان هنگام ” بارون بارونه عجبا هزاران وجبا که زیمینا تر میشه!و اگر گلنسا جون مژده بهتر شدن کار‌ها را می‌‌شنیده اینان را کار خرابتر از پیش میشده ” ………

  ………باری؛ اینها و بسی فراتر از اینها را همگان میدانند لاکن چرا ” نتیجهگیری”خود را “تلخ و شیرین”عنوان دادم؟کجایش مزه “شیرین” دارد؟اینجایش :

  به نظر میرسد تا وقتی که تک‌ تک‌ دوستان ظاهری و دشمنان واقعی اسرائیل و قوم یهود شخصا” و مستقیما” “دیپورته” شدن و اعزام به سوی “کمپ”‌های کار اجباری درون واگون‌های ویژه حمل بار و حیوانات را تجربه نکرده باشند…….. تا وقتیکه شخصا” شاهد قتل فرزندانشان بدست دژخیمان سادیک نبوده باشند ………. تا وقتیکه نفهمند ملبس بودن به تکه پارچه‌ای در سرمای دهها درجه زیر صفر و جیره غذائی روزانه منحصر به کاسه‌ای آب زیپو و در همانحال اجبار به انجام سنگین‌ترین و کثافتبارترین اعمال شاقه چه مزه‌ای دارد………….تا وقتیکه از فرط سوزش معده‌های تهی به خوردن شپش و سوسک و خرخاکی رضایت نداده باشند……و تا زمانیکه گروه گروه راهی‌ حمام “دوش” گاز مرگ آور نگشته باشند……………تا زمانیکه پیکر استخوانی و مبتلا به انواع بیماری‌هایشان تقدیم “داکتررررررر منگله”ها نشده باشد به جای خوکچه آزمایشگاه………. ودهها و صد‌ها از اینگونه ” تا وقتی که “‌ها را خود تجربه نکرده باشند هرگز درک نکنند غلظت و قوام طبیعی هراس عمیق بازماندگان هولوکوست را از تکرار تاریخ.خب کجای این بلایا و توحش‌ها میتواند “شیرین” تلقی‌ گردد؟ اینجایش که اگر نقارنده این سطور دستش میرسید، هر یک از قرشمالان پست طینت و متظاهری را که در اسرائیل ستیزی با یکدیگر مسابقه میدهند و ناتوانند از تجسم آنچه که نمی بایست فراموش تاریخ شود به تحمل یکهزارم مصائب قومی که بیشترین دستاورد‌های علمی و فنی و فلسفی و ادبی و هنری را نیز بشریت مدیونشان است محکوم و مجبور میساخت و خود کناری ایستاده به “شیرینکاری”ش قاه قاه میگریست.

  این “شیریننامه ” شاید دنبالچه داشته باشد، شاید هم نه.

  • peerooz says:

   جناب کاظم مالک،
   خیال نداشتم که به کامنت شما جوابی بدهم چرا که نمیدانستم طنز بود یا تحقیر ، تمسخر بود یا توهین، ولی چون اول کامنت را من گذاشتم لازم دیدم که شما را تا حدودی از افاضات !! خود مستفیض گردانم.
   جناب مالک ، بنده نه ترکم نه عرب و نه یهود . لا مذهب نیستم ولی به مذاهب سازمان یافته اعتقادی ندارم.
   از بعضی کلمات و جمله های ظاهرا ترکی و عربی شما سر در نیاوردم و اسم عربی شما هم کمکی نکرد.
   با فرمایشات شما در باره هولوکاست کاملا موافقم ولی در باره این موضوع بقدری کتاب و مقاله و فیلم مستند و غیر مستند در رسانه های غربی موجود است که مثل آبگوشت کهنه شده است. یعنی آنکه فکر نمیکنم شما چیز تازه ای به آن افزوده باشید.
   در باره ” دستاوردهای علمی و فنی و فلسفی و ادبی و هنری ” و [ اقتصادی و بانکداری و سر مایه داری و پول سازی ] قوم ، مذهب ، نژاد، ملت ، اتنیک یا مجموعه آنها در توصیف یهود هم کاملا با شما موافقم.
   اما شما نکات بسیاری را ناگفته گذاردید.
   در اوائل جوانی در یکی از ترجمه های شاد روان ذبیح الله منصوری جمله ای بود که ملکه ذهن من شده است : امان از غرور ، امان از نخوت. و میدانیم که تنها چیزی که تغییر نمیکند تغییر است. به عبارت مسلمانها کل شی غیر الا وجهه ( یا چیزی شبیه آن). شنیده ام که بر انگشتر سلیمان ( شاه و یا پیامبر یهود ) هم جمله ای بود که : این نیز بگذرد. این تغییر ممکن است در یک ثانیه، یک سال ، یک قرن و یا هزارآن سال صورت گیرد.
   تاریخ مستند و غیر مستند بشرشاهد قتل و عام ها و نسل کشی های بسیار بوده است ؛ یعنی مصیبت هولو کاست پدیده منحصر به فردی نیست و در طول تاریخ بکرات اتفاق افتاده و مغلوبین هر گاه به قدرت رسیدند به انتقام ، همان را به غالبین گذشته اعمال کردند و این دور معیوب تکرار شد تا بدین غایت که بینی. به علاوه در این مصیبت یهودیان تنها نبودند. میلیونها کولی و میهن پرست و کمونیست و غیر کمونیست هم در این مصیبت شریک بودند. علاوه بر آن به قول آن رییس جمهور!! دیوانه ، این مصیبت را اروپائیان متمدن مرتکب شدند. چرا فلسطینی ها باید غرامت آنرا بدهند. اجازه بدهید به عجله بگویم که این پسر عموهای یهودیان ، دشمن قدیمی ما هستند و حتی خلیج فارس را هم خلیج عربی میدانند چه برسد به چیز های مهمتر.
   منظور از این همه مقدمه این بود که عرض کنم که قوم ، مذهب ، نژاد ، مرام و یا ملت یهود با تمام استعداد و خدمات وارزش های خود ، در این موقعیت استثنایی بود و یا هست که این دور تسلسل معیوب را بشکند و نشان دهد که واقعا تافته جدا بافته ایست و گناه اروپائیان را به پسر عمو های خود ببخشد و با آنها هم زیستی کند . افسوس که تا کنون چنین نکرده است و غافل از آنست که دائما یکسان نماند حال دوران ، و جبر روزگار، به احتمال زیاد روزی زین به پشتان را بر زین مینشاند. آن زمان متاسفانه باید “قرشمالان پست طینت و متظاهری” که از روزگار پند نگرفتند را یافت و “خود کناری ایستاد و قاه قاه گریست”. مگر آنکه معتقد باشید که به باور مذهبیان ، “امام زمان” یهود و مسیحی ظهور کرده و این دور آخر است. در این صورت خداوند این مذاهب خودش ما را نجات دهد. موفق باشید.
   تبصره : اینها را با علم به این گفتم که تا زمانی که عرب ها به اسرائیل مشغولند ممکن است ما تا حدودی مصون باشیم. روزی که خیال آنها از اسرائیل راحت شد ممکن است شروع مصیبت ما باشد ( گر چه با دیوانه هایی چون صدام این قانون کلیت ندارد).

 5. اندي says:

  با سلام به همه دوستان
  من نمیدونم جنگ اسرائیل و فلسطین چه ربطی به ما دارد؟
  ما خودمون ۸ سال جنگیدیم کی به ما کمک کرد؟
  اون همه جوون دادیم
  حالا قرار نیست تاوان بی تدبیری مسئولان کشورهای دیگه رو ما بدیم