Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > همزمان با اعدام عبدالحمید ریگی اعترافات جدید عبدالمالک پخش شد – ویدئو
اعدام ریگی

همزمان با اعدام عبدالحمید ریگی اعترافات جدید عبدالمالک پخش شد – ویدئو

۳ خرداد ۱۳۸۹

عبدالحمید ریگی یکی دیگر از برادران عبدالمالک ریگی سرگرده گروه مسلح “جند الله” صبح امروز – دوشنبه- در شهر زاهدان به دار آویخته شد .


عبدالمجید ریگی یکی دیگر از برادران ریگی در اسفند سال گذشته اعدام شده بود ولی بر اساس پاره ای گزارشها وی برادر عبدالمالک نبوده و از منسوبین او بوده است .

در این حال سیمای جمهوری اسلامی  با پخش فیلمی که  از نوارهای اعترافات عبدالمالک تهیه شده است تلاش کرد ارتباط  ناتو و سازمانهای برانداز غربی  را با او به نمایش بگذارد که توجه شما را به آن جلب می کنیم :

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

 1. هومن says:

  i know confessions are not working anymore because nobody believes in Islamic Regime taking confession. Rigi was a killer and he got what he deserved but Mullahs will get what they deserve too.

 2. Fariba says:

  All right. If Nato or other groups want to contact a person, they will not tell him who is behind the group and help. It is just another confession under torture. He was maybe terrorist. He got maybe help from other countries. We don’t know. But the only thing that we can be sure of is that this confession was made under torture. Therefore, it is worthless.

 3. mahmood says:

  hi
  what a fool u are, he killed many innocent iranians and u defend him!!! if u are enemy of Islamic republic of iran but it doesnot mean u ignore killers.

  • sardabir says:

   We do not take side . Just doing our job of reporting .Thanks for your interest

   • حمید says:

    اعدام عبدالحمید ریگی، دو هفته پس اعدام پنج جوان زندانی که چهار جوان کرد در میانشان بودند، انتخابی آگاهانه و سیاسی است. آن ها بر این ارزیابی هستند که موج اعدام هایشان را از جائی آغاز کنند که کمتر بتواند اعتراضات سراسری را برانگیزاند. از این روست که پس از کردستان، بلوچستان را نشانه رفته اند و هفته پیش نیز یک جوان عرب را در خوزستان به چوبه های دار سپردند. انتخاب افرادی به اتهام همکاری با “پژاک” و “جندالله” نیز انتخابی سیاسی و آگاهانه هست. استبداد جنایتکار دینی حاکم بر کشور، در آستانه اولین سالگرد جنبش ضددیکتاتوری سراسری مردم ایران، از خود چنگ دندان نشان می دهد. همین سیاست چنگ و دندان نشان دادن را در اجرای طرح “حجاب و عفاف” و ” طرح مبارزه با “مزاحمین نوامیس مردم” و سازماندهی شبه فاشیستی اعزام دو میلیون بسیجی در سالمرگ خمینی به تهران نیز به خوبی می توان مشاهده کرد..
    اعدام عبدالحمید ریگی که حکم اعدام او ماه ها پیش اعلام شده بود، تنها مورد اعدام در بلوچستان نیست. پیش از این در۲۳ تیرماه ۱۳۸۸ سیزده نفر از جوانان بلوچ به اتهام همکاری با گروه “جندالله” به چوبه های دار آویخته شده بودند. تمامی این احکام اعدام در شرایطی انجام گرفته است که نحوه بازجویی و اعتراف گیری و چگونگی برگزاری دادگاه های فرمایشی روشن نیست. هیچکدام از این متهمین نتوانسته اند از حق داشتن وکیل مدافع برخوردار باشند و کسی به جز مزدوران رژیم در جریان پرونده های این افراد قرار نداشته اند. از این رو آن ها با دست باز می توانسته اند هر اتهامی را افراد اعدام شده نسبت دهند. همانگونه که یعقوب مهرنهاد فعال مدنی بلوچ و روزنامه نگار را نیز با اتهام وابستگی به تروریست های جندالله به چوبه های دار آویختند.

 4. kazem Malek says:

  آقای سر دبیر!

  اگر گمان برید با شما سر جنگ دارم بهترست گمان نبرید با شما سر جنگ دارم! لاکن پرسشی دارمتان : چرا خود را فریب می‌‌دهید؟کسی‌ که ادعای “بیطرف” بودن میکند منکر زنده بودن خویش است.بیطرفی فقط و فقط در برابر بدیهیات جایز و نشانه سلامت فکری و روانی‌ است( مثلا” هیچ فرد سالم نمیگوید ” در مورد نتیجه دو دو تا چهار تا من بیطرف هستم”!!)

  همین روز‌های اخیر مدیر ” ویکی پدیا ” که سخت دم از لزوم حفظ بیطرفی میزد دم به تله‌ای داد که خود فراهم آورده بودش ( حکایت چاهکن که خود در ته چاه است!)……….باری این ستون کوچولو مجال توضیح بیشتر را نمیدهد.پیامی جداگانه برایتان خواهم فرستاد.

  • sardabir says:

   دوست عزیز نمی دانم شما به کجای کار ما ایراد دارید . تنها باید به اطلاعتان برسانم که «ویکی پدیا» یک دائرالمعارف اینترنتی است که بوسیله کاربران اینترنت در گوشه و کنار جهان تهیه می شود . حالا شما کجای آن به ادعای بیطرفی آن برخورده اید حتما خودتان بهتر می دانید . سپاسگزار از توجه شما .

 5. Esfandiar says:

  confession under torture is not acceptable in this world
  and it is only like a drama

 6. شهریار says:

  ظاهرا شما خیلی هم بی طرف نیستید البته تو حرفاتون برخلاف بعضی ها زور و فریب دیده نمیشه و فقط نظرتون رو میگید خیلی خوبه اما خوب درمورد برادران ریگی باید بگم هرکاری که با اونا و همدستاش بکنن بازم کمه . خوب شما میتونین با یه عده ای (بعضی ها)دشمنی داشته باشین اما من واقعا انتظار دارم که شما در اینگونه تحلیل ها دشمنی هاتون رو دخالت ندید . ممنون از لطفتون.