Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > اندیشه های جهانگیر احمدی نژاد و مورالس
artcile
احمدی نژاد بولیوی

اندیشه های جهانگیر احمدی نژاد و مورالس

۱ خرداد ۱۳۸۹

اوا مورالس در جریان سفر سال گذشته به تهران در ماه رمضان با احمدی نژاد افطار کرد

تصور نفرمایید پرزیدنت دکتر احمدی‌نژاد تنها رئیس جمهوری است که برای تمام امراض بشری، از سیاسی و اقتصادی تا اقلیمی و فضائی، نسخۀ کارشناسی در آستین دارد و ضمن بیانات حکیمانه‌اش چه در سفرهای استانی و چه در مجامع بین‌المللی، ارائه می‌دهد.

پررزیدنت مورالس را عقیده بر این است که سفیدپوست‌ها از اثرات تغذیه غافلند. مثلا در اروپا، کچل شدن امری طبیعی محسوب می‌شود

از این تحفه‌ها در جاهای دیگری هم یافت می‌شوند و به‌مصداق «الجنس مع‌الجنس یمیلوا» با هم تجانس و تفاهم دارند ولو آن که یکی در شرق عالم باشد دیگری در غرب، یکی سیاهپوست باشد دیگری سرخ‌پوست. یکی مسلمان، دیگری بت‌پرست.

پرزیدنت اِوو مورالس رئیس جمهور بولیوی یکی از آنهاست.

این جناب که با هوگو چاوز و احمدی‌نژاد همفکر و هم‌افق و در مجاهده برای برقراری نظم جدید جهانی و مبارزه با قدرت‌های استکباری همگام است اخیراً به یکی از شهرهای کوچک بولیوی، شهری در ارتفاعات که ساکنان سرخ‌پوستش به اعتقادات و آیین‌های دیرین قبیله‌ای وفادار مانده‌اند، سفر کرده بود و سخنانی از نوع افاضات احمدی‌نژادی ایراد کرد.

به‌سبک و شیوۀ پرزیدنت احمدی‌نژاد که در سفر اخیر خود به نیویورک، طرح نابود کردن تمام سلاحهای اتمی و تشکیل دادگاه ویژۀ بین‌المللی برای محاکمۀ متخلفین را ارائه داد، پرزیدنت مورالس نگرانی عمیق خود را از ضایعات اقلیمی بیان داشت و گفت حقوق زمین از حقوق بشر مهمتر است. آنها که سنگ حقوق بشر را به سینه می‌زنند و برای جنایات ضد بشری دادگاه ویژۀ بین‌المللی تشکیل داده‌اند، خودشان با آسیب رساندن به محیط زیست مرتکب جنایتی به‌مراتب بزرگتر می‌شوند. هرآینه در کنفرانس آیندۀ محیط زیست (ماه دسامبر) کشورهای ثروتمند برای مبارزه با گرمایش زمین تعهد جدّی نسپارند آنها را به دادگاه بین‌المللی رسیدگی به جنایات ضد اقلیم می‌کشانم. دادگاهی که دیر یا زود، با اتکاء به حمایت توده‌های مردم، دایر خواهیم ساخت.

پرزیدنت سپس از مبحث قضائی وارد مبحث غذائی شد و در مضرات نوشیدن کوکاکولا و خوردن مرغهای پرورشی داد سخن داد.

هورمون‌هایی که صرف پرورش  مرغها می‌شود هورمون زنانه است و انتقال آن به انسان باعث می‌شود مردها از مردی بیفتند

کسانی را که کوکاکولا می‌نوشند «معتکف‌الخلا» لقب داد (ترجمۀ دقیق عبارت به‌کار گرفته‌شده چنین است: اشخاصی که دائم درِ مستراح را می‌گشایند) و مردان را از خوردن گوشت مرغ پرورشی برحذر داشت زیرا به‌گفتۀ وی هورمون‌هایی که صرف پرورش این مرغها می‌شود هورمون زنانه است و انتقال آن به بدن انسان باعث می‌شود مردها از مردی بیفتند!

از ما گذشت، آنها که هنوز دچار عوارض مرغ‌خوارگی، از نوع پرورشی آن، نشده‌اند مواظب خودشان باشند…

پرزیدنت مورالس را عقیده بر این است که سفیدپوست‌ها با همۀ ادعاهایشان از اثرات تغذیه غافلند. مثلا در اروپا، کچل شدن امری طبیعی محسوب می‌شود. اروپایی‌ها اکثرشان کچل تشریف دارند و تصور می‌کنند ریزش مو و طاسی علت خاصی ندارد در حالی که علتش نوع غذاهای آنهاست. ما سرخ‌پوست‌ها و زردپوست‌ها کچل نمی‌شویم چون غذاهامان با غذای آنها تفاوت دارد.

اینها را که انسان می‌شنود تازه می‌فهمد کدام رشته‌های نامرئی، پیوندی چنین محکم بین پرزیدنت احمدی‌نژاد منتظرالظهور نماز شب‌خوان با پرزیدنت‌های بی‌دین و ایمان آمریکای جنوبی از قبیل مورالس و چاوز برقرار ساخته است.

برای تحکیم باز هم بیشتر این علائق بجا خواهد بود در چهارچوب مبادلات فرهنگی میان دو کشور دوست و هم‌پیمان، آیت‌الله احمد جنتی با مأموریت یکساله به «لاپاز» اعزام شود و با خواندن فصولی از کتاب مستطاب «نصایح» تألیف آیت‌الله مشکینی و ترجمۀ آیت‌الله جنتی در گوش پرزیدنت مورالس، ذهن او را برای درک بیشتری از حقایق آشنا و موجبات تشرفش را به دین مبین و سرسپردگی به ولایت مطلقۀ فقیه فراهم کند.

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

Comments are closed.