Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > اعترافات جدید عبدالملک ریگی در تلویزیون دولتی + ویدئو
جندالله

اعترافات جدید عبدالملک ریگی در تلویزیون دولتی + ویدئو

۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۹

سیمای جمهوری اسلامی با پخش نوار ویدئو ئی ضبط شده بوسیله تلویزیون انگلیسی زبان پرس تی.وی ، آنچه را که اعترافات تاره عبدالمالک ریگی می خواند منتشر کرد . عبدالملک ریگی رهبر گروه جندالله است که در نوار مرزی پاکستان ، افغانستان و سیستان و بلوچستان با نیروهای جمهوری اسلامی می جنگید .

جمهوری اسلامی مدعی است که چندی پیش وی را در یک عملیات پیچیده اطلاعاتی که منجربه فرود هواپیمای حامل او در خاک ایران شده است دستگیر کرده است ولی گزارشهای دیگر حاکی از توافق جمهوری اسلامی با پاکستان برای استرداد او ، پس از سفر وزیر کشور جمهوری اسلامی به آن کشور است اینجا .

تلویزیون دولتی پرس تی.وی پیش از این بخش اول اعترافات او را منتشر کرده بود اینجا .

پیش از این عبدالحمید ریگی برادر او نیز به وسیله پاکستان به تهران مسترد و در زاهدان اعدام شده بود . در نوار شبکه خبر از  اعترافهائی که گوینده تلویزیون  مدعی انتساب آن به ریگی است ، چیز زیادی از هبر جند الله شنیده نمی شود و  گذشته از چند ثانیه ای که صدای ریگی پخش می شود  ، بقیه نوار سخنان گوینده سیمای جمهوری اسلامی است . نسخه پرس تی.وی طولانی تر از نوار شبکه خبر است .

این  این نوار ویدئوئی را که روز چهار شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه از سیمای جمهوری اسلامی پخش شده باهم نگاه کنیم :

یو تیوب

بلیپ تی.وی لطفا برای باز شدن پلیر چند لحظه صبر کنید

بلیپ تی.وی به زبان انگلیسی– لطفا برای باز شدن پلیر چند لحظه صبر کنید

 
کلیدواژه ها: , , , , , ,

Comments are closed.