Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > کلوتیلد ریس از اعدام شدگان و همبندان خود یاد کرد + ویدئو
کلوتید ریس

کلوتیلد ریس از اعدام شدگان و همبندان خود یاد کرد + ویدئو

۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۹

کلوتیلد رایس دختر ۲۶ ساله فرانسوی پس از ملاقات با رئیس جمهور فرانسه در برابر خبرنگاران حاضر شد و طی سخنان کوتاهی از همبندان خود در زندان اوین که مانند خواهری از او مراقبت کرده بودند سپاسگزاری کرد . کلوتیلد همچنین به دونفر از متهمین حوادث پس از انتخابات که در یکی از جلسات دادگاه در کنار او نشسته بودند و بعدا اعدام شده بودند درود فرستاد و از آنان یاد کرد.

در حالی که انتظار می رفت” کلوتیلد ریس” دختر تبعه فرانسوی که در تظاهرات پس از انتخابات دستگیر شده بود ، به همراه لولا داسیلوا رئیس جمهور برزیل ایران را پس از آزادی ترک کند ، رژیم جمهوری اسلامی پیشدستی کرد و برای استفاده از حد اکثر بار تبلیغاتی مساله ، وی را پیش از عزیمت رئیس جمهور برزیل روانه پاریس کرد . رئیس جمهور برزیل برای شرکت در کنفرانس موسوم به گروه ۱۵ هم اینک در تهران به سر می برد .

احمد زید آبادی هنوز زندانی است - ریس به پاریس رفت

کاخ ریاست جمهوری فرانسه نیز صبح امروز اعلام کرد کلوتیلد رایس، ایران را به مقصد فرانسه ترک کرده است. بنا بر این گزارش، کلوتیلد رایس به محض ورود به خاک فرانسه در کاخ ریاست جمهوری –الیزه- حضور خواهد یافت و همراه با خانواده خود با نیکلا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه، دیدار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش این تبعه فرانسوی با پروازهای  ایران به قصد دبی به امارات خواهد رفت و پس ازآن با هواپیمای دولتی فرانسه عازم پاریس خواهد شد .

کلوتیلد ریس ۲۴ ساله متهم به «اقدام علیه امنیت ملی» و شرکت در اجتماعات و «اغتشاشات» روزهای ۲۵ و ۲۷ خرداد ماه و جمع‌آوری اطلاعات و عکس‌‌برداری و ارسال آن به مقامات فرانسوی شده بود.کلوتید رایس در دادگاه بدوی به ۱۰ سال حبس در ایران محکوم شده بود که دادگاه تجدید‌نظر این حکم را به ۳۰۰ میلیون تومان جریمه کاهش داد.

رامین مهمانپرست امروز گفته بودکه مجوز خروج این فرانسوی بازداشت‌شده در ایران با حکم قوه قضائیه بوده است.

گفته می شود آزادی کلوتیلد ریس پیرو توافق پشت پرده دولت فرانسه با جمهوری اسلامی برای آزاد ساختن مجید کاکاوند و علی وکیلی راد متهم پرونده قتل شاپور بختیار در برابر او است .

علی وکیلی راد متهم به دست داشتن در کشتن دکتر بختیار

مجید کاکاوند که از سوی آمریکا به فاچاق کالاهای تحریم شده متهم شده بود ، چندی در انتظار تصمیم دادگاههای فرانسه برای استرداد به امریکا ، در فرانسه زندانی بود .

تقاضای امریکا در دادگاههای فرانسه رد شد و کاکاوند که به قید ضمانت آزاد بود چندی پیش به ایران باز گردانده شد .

روزنامه فرانسوی «فیگارو» امروز نوشت که نمی‌توان ارتباطی میان رای دادگاه ریس و بازگشت مجید کاکاوند، مهندس ایرانی به کشورش در نظر نگرفت..

قرار است دادگاه فرانسه روز ۲۸ اردیبهشت ماه درباره آزادی مشروط علی وکیلی‌راد، که در سال ۱۹۹۴ در فرانسه برای قتل شاپور بختیار، آخرین نخست وزیر شاه، محکوم به زندان ابد شده است، تصمیم بگیرد.

نگاه تلویزیون ۲۴ ساعته فرانسه  به روابط ایران و فرانسه و ورود کلوتید ریس به  کاخ الیزه :

 
کلیدواژه ها: , , , , , ,

 1. رضا says:

  بازی سیاست … معامله های همیشکی …فروختن آدمها …

  نمیدونم، شاید هم فرانسوی ها یا دیگر کشوران متمدن! برای جان شهروندانشان آنقدر ارزش قایل هستند که حاضر به پرداخت ۳۰۰ هزار دلار و آزاد کردن ۲ مجرم میشوند.

  خوش بحال کسانی که دولت هایشان برای مردمش ارزش قایلند

  خوش بحال مردمی که دولتهایشان را وادار میکنند که برای مردم ارزش قایل شوند.

 2. رضا says:

  خواستم از ” خواندنیها ” تشکر کنم که نظر مخاطبان را ” سانسور ” نمیکند و پس از فرشدن دکمه ” ارسال نظر ” نوشته خواننده منعکس میشود.

  پاینده باشید و سلامت

 3. ادیتور محترم سلام مطلبی رو که در ذیل می اد از طریق ای میل نتونستم براتون بفرستم به همین خاطر عذرخواهی می کنم

  دستور طبخ یک آش بسیار پرملات وملس

  لیدیز اندجنتلمن

  امروز درنظردارم دستور طبخ یک آش بسیار پرملات وملس رو خدمت شما دوستان گرامی عرضه کنم

  این آش وبا اسامی مختلفی مثل آش آخرالزمان یاآش حجتیه یاآش مصباح ویاآش باهر پسوند دیگه ای که به کسی برنخوره نامگذاری می کنند.

  از خواص این آش اینه که هر کی اونو استعمال کنه می تونه تاخود کره ماه پرواز کنه

  ازدیگر خواص این آش اینه که مواد مورد نیاز اونو می تونید به راحتی واز طریق اینترنت تهیه فرمائید

  ———————————————————————————————————-

  مواد مورد نیاز مقدار

  هاله نور به میزان کافی

  دزدی مجسمه های سطح شهر به دلیل مسایل عقیدتی به میزان مورد نیاز

  جلوگیری از عرضه کتابهائی که قبل از سال ۸۴ چاپ شده اند هرچقدر دلتون خواست

  جلوگیری از عرضه کتابهای فروغ فرخزاد -آیت الله صانعی و….. به میزان کافی ووافی

  پلمپ کردن غرفه مشاهیر که ظاهرا تندیس مشاهیر رو عرضه می کرده بدون هیچ توضیحی

  به مقدار الاحساس والمشاهده

  پلمپ کردن غرفه کودکان وکار هرچقدر دلتون خواست

  اگر به موارد بالا کمی گشت ارشاد وطرح امنیت اجتماعی هم اضافه کنید آش شما بسیار شلغم شوربا خواهدشد

  ————————————————————————————————————–

  توجه!!!!!!!!!!!!توجه!!!!!!!!!!!!!!!توجه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  با توجه به آخرین خبرها برادر حسین الله کرم که سوابق درخشانی (نقش آفرینی فعال در ماجرای کوی دانشگاه در سال ۷۸ ، حمله به سینما قدس در سال ۷۴، محاصره فرودگاه خرم آباد در سال ۷۹ و بسیاری اقدامات تشنج آفرین دیگر به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرارو )دارد وبه به عنوان وابسته نظامی ایران در یکی از کشورهای منطقه ی بالکان مشغول به خدمت بوده به ایران برگشته ودر وصف برادر قالیباف افاضاتی فرموده اند که شما می توانید با استعمال این کلمات قصار آش خود را به سوخت جت تبدیل نمائید به نحوی که بدون نیاز به سو ختگیری مجدد ۳ بار بلکه بیشتر مسیر ایران تا کره ماه را بروید وبرگردید