Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > تهران با پیشدستی کلوتیلد ریس را به پاریس فرستاد + ویدئو
کلوتید ریس

تهران با پیشدستی کلوتیلد ریس را به پاریس فرستاد + ویدئو

۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۹

در حالی که انتظار می رفت” کلوتیلد ریس” دختر تبعه فرانسوی که در تظاهرات پس از انتخابات دستگیر شده بود ، به همراه لولا داسیلوا رئیس جمهور برزیل ایران را پس از آزادی ترک کند ، رژیم جمهوری اسلامی پیشدستی کرد و برای استفاده از حد اکثر بار تبلیغاتی مساله ، وی را پیش از عزیمت رئیس جمهور برزیل روانه پاریس کرد . رئیس جمهور برزیل برای شرکت در کنفرانس موسوم به گروه ۱۵ هم اینک در تهران به سر می برد .

احمد زید آبادی هنوز زندانی است - ریس به پاریس رفت

کاخ ریاست جمهوری فرانسه نیز صبح امروز اعلام کرد کلوتیلد رایس، ایران را به مقصد فرانسه ترک کرده است. بنا بر این گزارش، کلوتیلد رایس به محض ورود به خاک فرانسه در کاخ ریاست جمهوری –الیزه- حضور خواهد یافت و همراه با خانواده خود با نیکلا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه، دیدار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش این تبعه فرانسوی با پروازهای  ایران به قصد دبی به امارات خواهد رفت و پس ازآن با هواپیمای دولتی فرانسه عازم پاریس خواهد شد .

کلوتیلد ریس ۲۴ ساله متهم به «اقدام علیه امنیت ملی» و شرکت در اجتماعات و «اغتشاشات» روزهای ۲۵ و ۲۷ خرداد ماه و جمع‌آوری اطلاعات و عکس‌‌برداری و ارسال آن به مقامات فرانسوی شده بود.کلوتید رایس در دادگاه بدوی به ۱۰ سال حبس در ایران محکوم شده بود که دادگاه تجدید‌نظر این حکم را به ۳۰۰ میلیون تومان جریمه کاهش داد.

رامین مهمانپرست امروز گفته بودکه مجوز خروج این فرانسوی بازداشت‌شده در ایران با حکم قوه قضائیه بوده است.

گفته می شود آزادی کلوتیلد ریس پیرو توافق پشت پرده دولت فرانسه با جمهوری اسلامی برای آزاد ساختن مجید کاکاوند و علی وکیلی راد متهم پرونده قتل شاپور بختیار در برابر او است .

علی وکیلی راد متهم به دست داشتن در کشتن دکتر بختیار

مجید کاکاوند که از سوی آمریکا به فاچاق کالاهای تحریم شده متهم شده بود ، چندی در انتظار تصمیم دادگاههای فرانسه برای استرداد به امریکا ، در فرانسه زندانی بود .

تقاضای امریکا در دادگاههای فرانسه رد شد و کاکاوند که به قید ضمانت آزاد بود چندی پیش به ایران باز گردانده شد .

روزنامه فرانسوی «فیگارو» امروز نوشت که نمی‌توان ارتباطی میان رای دادگاه ریس و بازگشت مجید کاکاوند، مهندس ایرانی به کشورش در نظر نگرفت..

قرار است دادگاه فرانسه روز ۲۸ اردیبهشت ماه درباره آزادی مشروط علی وکیلی‌راد، که در سال ۱۹۹۴ در فرانسه برای قتل شاپور بختیار، آخرین نخست وزیر شاه، محکوم به زندان ابد شده است، تصمیم بگیرد.

نگاه تلویزیون ۲۴ ساعته فرانسه  به روابط ایران و فرانسه و ورود کلوتید ریس به  کاخ الیزه :

 
کلیدواژه ها: , , , , , ,

  1. فریبرز says:

    تبادل دو جنایتکار با یک بیگناه !!