Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > تاکید مجدد امریکا و انگلستان به قطعنامه تحریم + ویدئو
تحریمها

تاکید مجدد امریکا و انگلستان به قطعنامه تحریم + ویدئو

۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۹

در حالی که جمهوری اسلامی با برپائی کنفرانس گروه ۱۵ اینجا در تهران تلاش می کند اقکار عمومی جهان را از تلاش امریکا و متحدانش برای صدور قطعنامه شورای امنیت برای برقراری تحریمهای بیشتر منحرف کند ، هیلاری کلینتون وزیر خارجه ایالات متحده و ویلیام هیگ وزیر خارجه جدید انگلستان روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه – ۱۴ مارچ – به عزم خود و متحدین کشورهایشان برای صدور این قطعنامه تاکید کردند .

هیلاری کلینتون در این جلسه گفت دیمیتری مدودف رئیس جمهور روسیه طی گفتگو با لولا داسیلوا رئیس جمهور برزیل اقبال او برای قانع کردن جمهوری اسلامی برای ادامه برنامه اتمی را “یک” روی “سه” ارزیابی کرده است .

وزرای خارجه دو کشور نوع و میزان تحریمها را به زمانی پس از صدور قطعنامه مورد انتظار شورای امنیت واگذار کردند.

دمیتری مدودف رئیس جمهوری روسیه روز جمعه ۱۴-۵-۲۰۱۰ گفته بود « سفر روز یکشنبه لوییس ایناسیو لولا دا سیلوا رئیس جمهوری برزیل به تهران چه بسا آخرین فرصت پیش از اعمال تحریم های جدید علیه تهران به علت برنامه هسته ای جنجال برانگیزش باشد» اینجا .قرار است رئیس جمهور برزیل امروز وارد تهران شود.

نخست وزیر انگلستان در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در باره احتمال حمله نظامی به تاسیسات اتمی جمهوری اسلامی ،تمایل به انجام این حرکت را رد کرد ولی آن را جزو گزینه های موجود دانست .وی تاکید کرد که سیایت خارجی انگلستان تغییر نکرده و  دولت جدید بریتانیا همچنان در کنار امریکا خواهدماند . توجه شما را به سخنان وزرای خارجه امریکا و انگلستان جلب می کنیم :

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

 1. a says:

  جام زهر در حال سر کشیدن است ترکیه و برزیل کمک میکنند.

 2. amir says:

  حالا که انرژی اتمی‌ ایران کوتاه آمد باید فشار غرب برای آزادی و حقوق بشر بیشتر شود

 3. بهنام says:

  تقیه را فراموش نفرمایید دو دیگر اینکه ج.ا پیمان نامه های حقوق بشر امصا کرده اما میبینیم که چه بر سر بشر ایرانی میاورد وباز هم یادمان نرود که خدعه وبازهم حدعه حرف اول وآخر در فرهنگ و رفتار آخوندان بوده وهست /چون به خلوت…….

 4. kazem Malek says:

  ابعاد فریبکاری‌های نظام الراجمین و هزینهٔ‌های هنگفت تأسیسات ” هسته‌ای ” و نوع آنها—مثلا” برای تولید آب سنگین که فقط به منظور ساختن “بمب الله”بنا‌ شده —از یکسو و هدف نهائی قدم نهادن نظام در مسیر قدرت هسته‌ای شدن(سپر امنیتی برای هر چه بیشتر نا‌ امن کردن جهان و عملی ساختن “رویا” ی دیرین مسلمین به خصوص خمینیون حاکم برای باز سازی خلیفه گری و امپراتوری اسلامی پس از حذف اسرائیل ) هیچ جایی‌ برای خوش بینی‌ و نعره پیروزی سر دادن باقی‌ نمیگذارد. اینان اگر پیشاپیش راه دور زدن توافقنامه اخیر را نیافته بودند “تسلیم” راه حل “لولا—اردوقان” نمیشدند.سر گنده هنوز زیر لحاف است.

  ضمنا” ………تا کی خیال داریم جهان را عاشق چشم و ابروی خود پنداریم؟ وقتی برخی ابراز نظر‌ها را میخوانم حاکی از انتظار داشتن از قدرت‌های بزرگ که پس از حل مسئله “هسته” بپردازند به قضیه مولمه نادیده گرفتن حقوق بشر در مملکت مفتوحه، از فرط خنده می‌‌افتم به گریه و از فرط گریه می‌‌افتم به خنده!! در مملکت مفتوحه و در میان پنج شش میلیون گریخته و آواره اگر کس است همین یک “چسخند” بس است.