Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > وکیل فرزاد کمانگر: قاضی دادگاه را ترک کرد و گفت می روم نماز بخوانم !- ویدئو
اعدام مخالفین

وکیل فرزاد کمانگر: قاضی دادگاه را ترک کرد و گفت می روم نماز بخوانم !- ویدئو

۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹

خلیل بهرامیان وکیل فرزاد کمانگر جوان معلمی که امروز صبح در زندان اوین اعدام شد می گوید  موکل او با بیگناه اعدام شده و هیچ رابطه ای با گروه مسلح کرد نداشته است . فرزاد کمانگر همراه چهار تن دیگر از جمله دحتر کرد شیرین علم‌هولی سحرگاه امروز در زندان اوین به دار آویخته شدند .وی می گوید قاضی دادگاه فقط چند دقیقه هویت موکل مرا احراز کرد و بدون شنیدن دفاع من دادگاه را ترک کرد و گفت «من می روم نماز بخوانم ! » .

شیرین علم هملی دختر روستائی کرد که به دار آویخته شد

رژیم جمهوری اسلامی سحرگاه روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت پنج تن از جمله یک دختر کرد را در زندان اوین به دار کشید . فرزاد کمانگر، علی حیدریان و فرهاد وکیلی در سال‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ به اتهام عضویت در پژاک و ارتباط با حزب  کارگران کردستان ترکیه- پ.کا.کا – دستگیر و پس از محاکمه به اعدام محکوم شده‌ بودند.شیرین علم‌هولی نیز در ۲۸ آذر ماه ۱۳۸۸ به اتهام «خروج غیرقانونی» از مرز، به تحمل دو سال حبس تعزیری و به اتهام «محاربه از طریق ارتباط با پژاک»، به اعدام محکوم شده بود. مهدی اسلامیان نیز یکی از متهمین انفجار بمب در «حسینیه سیدالشهدای» شیراز بود که برادرش محسن اسلامی در ۲ فروردین ۱۳۸۸ در شیراز به اتهام شرکت در انفجار حسینیه وصال شیراز اعدام شده بود . به گفتگوی تلفنی خلیل بهرامیان وکیل فرزاد کمانگر و مهدی اسلامیان  با تلویزیون فارسی بی بی سی گوش کنیم :

در این حال ،خانواده های زندانیان سیاسی اعدام شده با همراهی تعدادی از فعالان مدنی اعلام کرده اند که فردادر تهران دست به تجمع اعتراضی خواهند زد.بر اساس گزارش وب سایت خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر ،  خانواده های زندانیان سیاسی اعدام شده که ساکن شهرستانهای کردنشین هستند برای برگزاری یک تجمع اعتراضی به سمت تهران به راه افتاده اند. این خانواده ها اعلام کرده اند تجمع اعتراضی خود را از ساعت ۱۱ صبح فردا مورخ ۲۰ اردیبهشت ماه در مقابل درب ورودی دانشگاه تهران برگزار خواهند کرد.همچنین اهالی منطقه کامیاران و سنندج فردا مورخ ۲۰ اردیبهشت ماه را روز عزای در کردستان ایران  اعلام کرده اند.

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

 1. hadi says:

  امروز همون بهتی رو دارم که که در سال ۱۳۵۲ یا ۵۳ روز بعد از اعدام گل سرخی داشتم!

 2. امین says:

  خامنه ای هر چه بکشد گور خودش را عمیق تر میکند.

 3. زيلان says:

  دارا خنده بر لب ندارد اگرچه انار دارد ،سارا انار دارد اما شوق در چشمان ندارد ،هر دو گوشه ای نشستن بغض در گلو ،که معلم دیگر جان ندارد

  ۱۹ اردیبهشت روز معلم دانش اموزان کرد

 4. amiram says:

  agar guyam zaban suzad agar penhan konam tarsam ke maghze ostokhan suzad way be akharo aghebate akhundha nazdik ast kheyli nazdik fawware chon bolad shawad sarnegun gardad.

 5. kazem Malek says:

  خواندنیها آنلاین
  :

  وکیل فرزاد کمانگر: قاضی دادگاه را ترک کرد و گفت می روم نماز بخوانم !- ویدئو

  “امروز همان بهتی را دارم”که همواره داشته‌ام :”خدا”ی اسلام موجود تو سری خورده و مفلوکیست که “بندگانش” جرات میورزند با وی محاربه کنند.طفلی آخوندان اگر نبودند تا محاربان با “الله” را خنثی و نابود سازند جهان از وجود “خالق” محروم میشد.خلایوق هر چه لایوق!( در انتظار کسب اجازه از هوادار سر سخت آزادی بیان؛ داکتر صدرالدین الهی، قامنط شما فعلا” راهی‌ بازداشتگاه شده تا تکلیفش معلوم شود
  (

  وکیل فرزاد کمانگر: قاضی دادگاه را ترک کرد و گفت می روم نماز بخوانم !- ویدئو

 6. babk says:

  حکومت به کفر میماند به ظلم نه

 7. 0443 says:

  امکان نداره کسی که کاری نکرده اعدام بشه
  باید از سران قوه قضاییه تشکر کرد که شر این مزدوران کثیف را کم میکنند

 8. zanyar says:

  روزی احکم الحاکمین حق اعدام شما را هم
  به دست ما هم می دهد

 9. حسين says:

  چرا بقیه دختران روستایی یا معلمان پرتلاش را اعدام نمی کنند؟

 10. رضا says:

  لعنت خداوند بر این نظام استعمارگر که هنوز هم در قرن ۲۱ کرستان بلوچستان و اهواز و گنبد را در چنگال استعماریش گرفته