Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > سرمقاله > نقش صهیونیسم در زیان میلیاردی جایگزینی فروش نفت از دلار به یورو
artcile
جایگزینی یورو با دلار

نقش صهیونیسم در زیان میلیاردی جایگزینی فروش نفت از دلار به یورو

۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۹

در حالی که جمهوری اسلامی برای اجرای اهداف ضد امریکائی خود منافع اقتصادی کشور را زیر پا گذارده با جایگزین کردن یورو با دلار در معاملات ، موجودی خزانه را از دلار به یورو تبدیل کرده است ، سقوط پرشتاب یورو در بازارهای بین المللی موجب از بین رفتن میلیاردها دلارسرمایه کشور به دست حکومت محمود احمدی نژاد و رژیم جمهوری اسلامی شده است .

بر اساس آمار منتشره از طرف بانک مرکزی اروپا که تصویر آن را در زیر می بینید ، یک واحد یورو که در اواخر سال میلادی گذشته به۱دلار و ۵۱ سنت معامله می شد اینک به ۱ دلار و ۱۲ سنت سقوط کرده و انتظار میرود با توجه اوضاع نابسامان اقتصادی در یونان و احتمال آلوده بودن کشور پرتقال و اسپانیا ، بهای یورو باز هم سقوط کند. اصل نمودار بانک مرکزی اروپا را در اینجا ببینید .

نمودار بانک مرکزی اروپا از سقوط نرخ برابری یورو با دلار

محمود احمدی نژاد روز سه شنبه دوازدهم آذر ۱۳۸۷ از تصمیم دولت برای تبدیل ذخایر ارزی از دلار به یورو دفاع کرد ه و  گفته بود : “در تبدیل دلار به ارزهای دیگر ما سود زیادی کردیم و تصمیم ما در این باره درست بود؛ زیرا حجم ذخایر ارزی ما افزایش یافته است”.

به گفته احمدی نژاد، “ما در قطع ارتباط با دلار سود سیاسی و اقتصادی داشتیم زیرا دیگران نیز در پی ما ارتباطشان را با دلار قطع کردند و به تدریج به دلار ضربه وارد شد” اینجا

وی همچنین ،روز یکشنبه ۲۷ آبان ماه ۱۳۸۸ در اجلاس سران اوپک در ریاض خواستار آن شده بود که این سازمان، ارز جدیدی را به جای دلار مبنای معاملات نفتی قرار دهد. و دلار را «کاغذی بی ارزش» خوانده بود اینجا .

گمان می رود این بار نیز سید علی خامنه ای و رئیس جمهور منصوب او این زیان بی حساب را به گردن “صهیونیسم بین الملل” و ” دشمنان اسلام” بیندازند ولی تردیدی نیست که عربستان سعودی که رقیب جمهوری اسلامی در سازمان کشورهای صادر کننده نفت “اوپک” است ، خندان و شادان به دلارهای انباشته در خزانه خود می افزاید و از اینکه به توصیه های “خداگونه” رهبران اسلامی برای جایگزینی یورو با دلار در معاملات نفتی وقعی ننهاده است ،خوشحالی و پایکوبی می کند.

باش تا صبح دولتت بدمد     کاین هنوز از نتایج سحر است

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , ,
  1. tehrani says:

    tedad zyadi az economisthaye donia aghide darand keh sale 2011 sale besiar bad va khatarnaki baraye dolar ast dar tn sourat euro kheili bala miravad omidvaramkeh dorost bashad keh iraniha az in djahat digar zarar nakonana ; badbakhtihaye in régim vahshatnak kafiste .