Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > ارتباط مانورجدید ارتش وکشته شدن فرمانده یگان سپاه درخلیج فارس+ ویدئو
خلیج فارس

ارتباط مانورجدید ارتش وکشته شدن فرمانده یگان سپاه درخلیج فارس+ ویدئو

۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۹

چند روز پس از برکناری فرمانده نیروی دریائی سپاه  اینجا و زمانی کوتاه  پس از برگزاری رزمایش “پیامبر ۵” بوسیله نیروی دریائی سپاه پاسداران اینجا ،امروز فرمانده  نیروی دریائی ارتش  آغاز رزمایش جدیدی به نام “ولایت ۸۹” در خلیج فارس را اعلام  کرد .برکناری فرمانده نیروی دریائی  سپاه همزمان با انتشار خبری در باره کشته شدن یکی از فرماندهان سپاه  در رزمایش صورت گرفته بود . این مقام  سپاه پاسداران که “سرتیب دوم پاسدار علی تقدی زاد بیلندی نام داشت” در طول رزمایش نیروی دریائی سپاه موسوم به “پیامبر ۵”  کشته شده بود.

سرتیپ پاسدار علی نقدی در جریان رزمایش نیروی دریائی سپاه کشته شد

خبر کشته شدن این فرمانده سپاه ابتدا در وب سایت محلی شهرستان گناباد منتشر شد  و سپس بوسیله معدودی از وب سایتهای دیگر از جمله خبرگزاری قرانی ایران  نقل شد . این خبرگزاری به نقل از خبرنگار خود در شهرستان گناباد نوشت «شهید سردار سرتیب دوم پاسدار علی تقی‌زاده» که در منطقه مانور پیامبر اعظم به درجه رفیع شهادت نائل شده بود، امروز، پنجم اردیبهشت‌ماه، بر دوش مردم شهید‌پرور شهرستان گناباد تشییع شد  اینجا » ولی این خبرگزاری اطلاعات بیشتری در باره چگونگی مرگ این  فرمانده  نظامی نداد و  و سایر رسانه های دولتی و سپاه نیز که در اینگونه امور سر و صدای زیادی بلند می کنند سکوت پیشه کردند .

شاید مرگ یک نظامی در جریان مانور مساله ساده ای به نظر بیاید ولی کشته شدن یک  فرمانده سپاه با درجه سرتیپی در جریان رزمایشی که با خطرهای میدان جنگ واقعی تفاوت دارد همراه  با سکوت خبری که در باره این حادثه  برقرار شد گویای اسرار پشت پرده و احتمالا  ارزیابی منفی سید علی خامنه ای و مشاورین نظامی او از  نیروی دریائی سپاه، و بیانگر ناهماهنگیهائی است که به دلیل وجود نیروهای موازی ، گریبانگیر  قوای نظامی جمهوری اسلامی شده است .

بر خلاف وظیفه ای که قانونا به عهده  نیروی دریائی ارتش  برای پاسداری از خلیج فارس  گذارده شده است ، چندی پیش خامنه ای این مسئولیت را از ارتش سلب کرد و طی فرمانی آن را به نیروی دریائی  سپاه پاسداران واگذار کرد اینجا . اینک چنین به نظر می رسد، خامنه ای  با ناکارآمدی سپاه  – به رغم بودجه  هنگفتی که به نیروی دریائی آن اختصاص داده شده – مواجه شده است ودست نیروی دریائی و ارتش را برای انجام وظیفه در آبهای خلیج فارس باز گذاشته است . نوار سخنان فرمانده نیروی دریائی ارتش و گزارش پرس تی.وی در باره رزمایش جدید را با هم نگاه کنیم :

 

 1. Cyrus says:

  She said 250,000 square kilometers Was she joking

 2. علیرضا says:

  مطلب جالبی بودمرسی

 3. winston says:

  اینکه در جریان مانور کشته شده. ببین اگر جنگ در بگیره چند هزار نفر سپاهی تلف خواهند شد

 4. موگ بابا says:

  طفلک احتمالا وقتی صدای تیر شنیده زهره ترک شده و مرده. عزیز جان همه چیز رو که نمیشه گفت….

 5. علی says:

  یاد سریال شبهای برره افتادم. تو یه قسمتش مردای برره رو که بردن سربازی می برنشون مانور نبرد با دشمن خیالی. یه وقت میبینن شیر فرهاد خونین و مالین اومد، دامادشون ازش می پرسه چی شد؟ می گه نپرس تو نبرد با دشمن خیالی ازش شکست خوردیم!!!!!!!!!!!!!!۱

 6. علي says:

  من ازکشته شدن یه ایرانی ناراحت شدم ولی آه مردم دامنشونو میگیره_تازه این اولشه

 7. رسول مهرابی says:

  به کوریه هرچی ضد انقلاب و امریکایی.دم سپاه گرم با اون نیروهای زبده و جان بر کف. که مو رو به تن امریکایی ها سیخ کردن.