Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > سخنرانی احمدی نژاد و هیلاری کلینتون در نیویورک – ویدئو
احمدی نژاد نیویورک

سخنرانی احمدی نژاد و هیلاری کلینتون در نیویورک – ویدئو

۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹

در پاسخ به شعارها و اتهامات محمود احمدی نژاد  در جلسه امروز بازبینی معاهده ان.پی.تی  در نیویورک ، هیلاری کلینتون در سخنرانی خود گفت”امروز صبح رئیس جمهوری ایران اتهامات همیشگی خسته کننده، کذب و گاهی کاملا بی ربط را علیه ایالات متحده و کشورهای دیگر مطرح کرد. اما این تعجب آور نیست. ایران هر اقدامی در توانش باشد انجام می دهد تا توجه عمومی را از سوابق خود منحرف کند و از مسئولیت های خود  شانه خالی کند” .

احمدی نژاددر سخنرانی  پیش از او ایالات متحد را متهم کرده بود که علاوه بر بمباران اتمی  ژاپن در عراق نیز از اورانیوم ضعیف شده استفاده کرده است و خواهان تغیر در ترکیب اعضاء دائمی شورای امنیت شده بود . نمایندگان امریکا هنگام سخنرانی احمدی نژاد در سالن حضور نداشتند و برای اعتراض جلسه را ترک کرده بودند  و متن کامل سخنرانی رئی جمهوری اسلامی می توانید در اینجا بخوانید .

اجلاس بازنگری ان پی تی که هر پنج سال یک بار برای رسیدگی به نحوه اجرای این پیمان برگزار می شود در سال جاری از امروز (سوم ماه مه) آغاز به کار کرد و حدود چهار هفته به طول خواهد انجامید. جمهوری اسلامی تنها رژیمی بود که رئیس جمهور خود را برای شرکت در این جلسه اعزام داشته باست . سایر کشورهای شرکت کننده در سطح وزرای خارجه و کارشناسان هسته ای خود در این اجلاس شرکت کرده بودند . نوار بخشی از سخنرانی این دو را با هم نگاه کنیم:

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

  1. Stacy says:

    as-sakaamu ‘alaykum-
    Thank you for all that you do and I wish you well. I will add your website link on my blog.

  2. Cyrus says:

    Nuclear bomb is evil regardless of who possesses it whether Iran or USA