Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > سردبیرتلویزیون صدای امریکا: من مامور جمهوری اسلامی نیستم
تلویزیون صدای امریکا

سردبیرتلویزیون صدای امریکا: من مامور جمهوری اسلامی نیستم

۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹

علی سجادی که سه سال است به عنوان سردبیر ارشد تلویزیون فارسی صدای امریکا منصوب شده است در گفتگو با برنامه پارازیت به اتهامهای مخالفین خود پاسخ گفته و می گوید من مامور جمهوری اسلامی نیستم و در برابر تهران نرمش ندارم . وی همچنین می گوید تلویزیون صدای امریکا “صدای اپوزیسیون ” نیست و مخالفین جمهوری اسلامی باید تلاش کنند زسانه مستقلی برای خود داشته باشند . توجه شما را به بخشی از این گفتگو که شامگاه یکشنبه ۱۲ اردیبهشت پخش شد جلب می کنیم :

 
کلیدواژه ها: , , , , ,

 1. Irandust says:

  کدام اپوزیسیون پول از خا رج میگیرد؟؟آدم بیسواد چرا تهمت میزنی به جنبش ایران و ایرانیهای خارج نشین !! اگر مدرکی داری در اینمورد باید رو کنی،!!

 2. احمد says:

  تردید نکنید که این شخص با این طرز استدلال و سخن گفتن نوکر آخوند های خون ریز حاکم است. اینگونه جواب دادن به پرسشها شیوه آخوندهای نا بکار است. شما مناظره لات چاله میدونی احمدی نژاد را با دیگران بیاد بیارید تا متوجه شوید که این شخص نوکر هست یا نیست!! سر انجام با قاطعیت جواب سئوال کننده را نداد. واقعا که!!!!

 3. Hossein says:

  ۱- pedare bozorgvare ishan ostade daneshgah boode v daraye ejtehade mosallam mibashad.dar daheye shast ishan lebas rohaniyat ra kenar gozasht.
  ۲- bardare ishan dar avael enguelab tavasote pasdaran koshte shod vali khanevadeye ishan hich gah az in mouzoo bahre bardari nakard
  ۳- siyasate hazf dar shane yek saite demokratik nist agar ali sajjadi maamoore jomhoori eslmist pas jomhoori eslami 70000000 maamor darad
  ۴- che mosahebeye bi rabti

 4. armen says:

  ادبیات چاله میدانی و استفاده از کلمات نظیر کرته و…..وحمایت بی دریغ از اصلاح طلبها و….اظهر من اشمس است که به کجا وصل است امریکا دیر زمانی است که با ج ا روابط مستحکمی دارد و اپوزوسیون باید به فکر تشکیلات مستقل از دولتهای خارجی باشد راستی این شخص با داریوش سجادی مزدور نسبتی دارد؟

 5. kazem Malek says:

  رنگ رخساره حکایت کند از سر ضمیر.

  “ژست” و حرکات و لحن و کلمات “سر دبیر کلّ !!” حکایت کند از نوع خمیر.

  طفلی شعبان جعفری در قیاس با این سردبیر کلّ شایسته دریافت جایزه پولیتزر و نوبل ادبیّات است.

 6. Mehran says:

  با دیدن این تعرض به تفکر‌ها . من دست آخوندها را ماج می‌کنم که بطور مستقیم عقاید عقب مانده را میگویند. این آقای مصاحبه کننده الان که قدرت ندارد این بنده خدا‌را را چنین سین جیم میکند و بهتان میزند . فردا اگر صاحب قدرت شد چه خواهد کرد؟ در ضمن آخوندها در خارج زندگی نکرد ه و ادعای دموکراسی ندارند. این‌ها سوال نبود بلکه اتهام بود. مهر

 7. Ashori says:

  جمهوری اسلامی از پس از انتخابات و اعتراض جهانی به حوادث آن، تدبیری جدید برای ایراد اتهام به مخالفان مؤثر خود در جهان برخاسته است و این بار نعل وارو می زند یعنی کسانی را که در تعارض آنها با جمهوری اسلامی تردیدی نیست و بیش از سی سال است که در این راه می کوشند، توسط ایادی مسلم خود مانند آقای سازگارا، متهم به همکاری با جمهوری اسلامی می کند. در حالی که همه می دانند سازگارا بیش از بیست سال در جمهوری اسلامی دارای مشاغل حساس اطلاعاتی و کشوری بوده است و دستش بطور مستقیم و غیر مستقیم به خون مردم آلوده است و حالا با دو سه سال فرار و البته چپاول آن ملت فقیر و ایجاد زندگی عالی در امریکا خود را نماینده مردم می داند و مخالفان راستین جمهوری اسلامی را مزدور این رژیم. بعضی مردم ساده لوح نیز که بیش از سی سال است که فریب خورده اند و گرگ را در لباس میش تشخیص نمی دهند باز هم فریب می خورند. یکی از علل عقب مادکی ما و دوام نظام فعلی ایران همین ساده لوحی و آمادگی برای فریب خوردن از کسانی چون سازگارا و سروش و دیگران است که خود جمهوری اسلامی را به اینجا رسانیده اند.

 8. بهمن says:

  بر مصاحبه ایشان چند نگاه حائز اهمیت است
  ایشان شیوه و روش درستی را برای پاسخ نداشتند. در شگفت هستم کسی که از مصاحبه کردن عاجز است چگونه این رسانه را در دست دارد.
  ایشان چرا یک دست لباس خوب بر تش نکرده بود این وضع آشفته ابشان بازتاب بارزی از شیوه شخصیتی ایشان است
  ایشان تنها یک جمله درست گفتند “اپوزیسون برود برای خودش رسانه درست کند وایشان کارمند دولت امریکا هسنند”

  • esn says:

   دوست عزیز ایشون تو یه مصاحبه قیر تخصصی این حرفها رو زد و با همون لباسی که سر کارشه (محل کارش مثه خونشه …)اومد و مصاحبه کرد
   بهتره یکمی ملاحظه کنی بعد کامنت بزاری…

 9. محسن says:

  اکنون میفهمیم چرا یکباره محسن سازگارا تصمیم به کناره گیری داشت. و چرا لحن کلام شکنی و سخن بری های آقای چالنگی، که دوستش میداریم، اینقدر نادر و “نشعه پران” است. مدیری از این بهتر برای این رادیو نبود؟ نیست در آنور آبها کسیکه کار رسانه ای بداند و سواد و ادبیات این مهم را هم ارج بگذارد؟ چه شد که بهارلو رفت و کیست این سجادی؟
  مشکل جای دیگری است: همه ی ما ایرانیها در جای خود ، زمانی سکوت را قیمت گذاری میکنیم و نمی خواهیم حقیقت را بدانیم و نمی خوهیم حقیقت را بگوییم. چون از مناسبات بیم داریم. ساواک درون ما هنوز زنده است. چرا مثلا نوری زاده نمیگوید کیست این نتراشیده نخراشیده که رییس اش کرده اند؟

 10. رضا says:

  بدون غرض و مرض بگم، درسته لحن حرف زدنش ساده و خارج از رنگ و لعاب بود، اما حرف بی منطق نزد … اپوزوسیون ها باید برای خودشون رسانه مستقل داشته باشند. ایشون گفت صدای آمریکا نمیتونه ” صدای ” اپوزوسیون باشه، اما منعکس کننده فعالیت هاشون بوده و خواهد بود.

  اینقدر زود قضاوت نکنید. صدای امریکا یک شبکه خبری است نه یک تریبون برای گروهها، سازمانها، احزاب و …

  در ضمن، جواب مصاحبه کننده را هم نه یک بار، بلکه دو بار با قاطعیت داد. حتما شما فیلم را تا آخر نتونستید ببینید.

  بنده اولین باره علی سجادی رو مبینم و نه پسر خاله اش هستم نه پولی به من داده که بیام ازش حمایت! کنم. حرفی که زد از نظر ژورنالیستی کاملا حرفه ای بود.

 11. PEYMAN says:

  قیافش که گلت انداز هست . ولی این هم راست میگه که صدای امریکا “صدای اپوزیسیون ” نیست و مخالفین جمهوری اسلامی باید تلاش کنند رسانه مستقلی برای خود داشته باشند

 12. mich says:

  I just watched the interview of ALI SAJADI and I am sorry for my self to watch your program for last few years. This man is so tacky, unprofessional and really son of MULLAH. VOA have just lost one fan.

 13. Sam says:

  MOTAASEF HASTAM KE YEK KASI KE DAR TELEVISIONE INTERNATIONAL ADABIYATE JAHELANEH BEKAAR MIBARAD VA BADTAR AZ UN INKE MODIRE ARSHADE VOA PERSIAN NIZ HAST!!!!!! SOLAAL IN AST : CHERA HAMCHENIN SHAKHSI RAA VOA BE MODIR ARSHADI ENTEKHAB KARDEH ? MAN MANTEGH RU NEMIFAHMAM!!!!!

 14. آرمان says:

  ادعای علی سجادی در مورد اینکه ایشان نمیخواهند صدای آمریکا صدای مخالفان رژیم ایران باشد از ریشه غلط و کاذب است، علی سجادی و چند تان دیگر از دوستداران رژیم جنایتکار اسلامی هستند مدام از اینکه یک رسانه فقط باید اخبار درست ارائه کند سؤ استفاده میکنند ، هر انسان عاقلی میداند که یک رسانه باید اخبار درست را ارائه دهد و کلا رسانهها بر چند نوع است ، یا یک رسانه شخصی است و بازرگانی که اهداف خود را در راه سود مالی دارد و یا اینکه یک رسانه دولتی است که برنامه خود را در مملکت خودش پخش میکند و دسته سوم آان رسانههایی است که دولتی است ولی برنامههای را به زبان دیگری برای کشور دیگری پخش میکند و هم اخبار درست را پخش میکند و هدف دیگر آان اهداف سیاسی میباشد واگر نه چرا باید یک دولتی میلیونها دلار خرج کند که فقط اخبار پخش کند برای یک کشور دیگری؟؟؟ بنابر این صدای آمریکا و هم مستثنی نیست و خصوصا اینکه در زمان کنونی که اکثریت ملت ایران از رژیم جنایتکار اسلامی تنفر دارد، امروزه مصالح تمام کشورهای دمکراتیک و اکثریت ملت ایران با هم وجه مشترک دارند و با یک فرق، دولت آمریکا نمیتواند مستقیماً اعلام براندازی کند ولی ملت ایران میتواند و این امر بر هیچکس پوشیده نیست.

  ادعای علی سجادی که نمیخواهد صدای آمریکا منعکس کننده صدای مخالفان رژیم جنایتکار باشد پوچ و قابل قبول هیچ شخص دمکراتی نیست و نخواهد بود، علی سجادی فراموش کرده اند که در همین چند سال پیش در زمان ریاست جمهوری آقای جورج بوش و دولت بوش بود که اعلام کردند که ۷۵ میلیون دلار بودجه اضافه در اختیار صدای آمریکا گذاشته اند که صدای مخالف رژیم جنایتکار اسلامی باشد، واگر نه چه دلیلی داشته که این مبلغ به صدای آمریکا پرداخت شود، آیا این مبلغ را پرداختند که یک آخوند لباس شخصی همانند علی سجادی صاحبخانه صدای آمریکا بشوند و فقط اخباری را که علی سجادی دوست دراند پخش کنند؟؟؟

  بودن علی سجادی در صدای آمریکا به نفع مصالح مشترک دولت آمریکا و ملت ایران نیست، علی سجادی و امثال ایشان باید هرچه زودتر از صدای آمریکا اخراج و جای خود را به ژورنالیست ایرانی با سواد و ضد رژیم اسلامی بدهد تا با نابودی رژیم اسلامی منافع مشترک دولت آمریکا و ملت ایران تامین شود و هم اینکه دنیای بدون رژیم اسلامی دنیای بسیار بهتری و امن تری خواهد بود