Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > با بسیج دانش آموزان دخترعملیات سرکوب زنان آغاز شد + ویدئو
سرکوب زنان

با بسیج دانش آموزان دخترعملیات سرکوب زنان آغاز شد + ویدئو

۸ اردیبهشت ۱۳۸۹

به دنبال اظهارات اخیر روحانیون و مسئولین جمهوری اسلامی برای سرکوب زنان ایرانی [اینجا ]به بهانه  مبارزه با بد حجابی ، امروز – چهار شنبه ۸ اردیبهشت – با اعزام دختران خردسال دانش آموز به خیابانهای تهران و شهرستانها ، اجرای  طرح  سرکوب زنان عملا آغاز شد .در تهران دختران دانش آموز از میدان تجریش تا امامزاده صالح راهپیمائی کردند و با دادن شعارهائی چون«بی‌حجاب‌ بی‌عفت خجالت خجالت» و «عامل ترویج فساد بدحجاب بدحجاب» آنچه به آنها یاد داده شده بود را تکرار کردند  [اینجا ].

در مورد این راه پیمائی ، خبرنگار خبرگزاری ایلنا گزارشی را تهیه کرده بود که پس از انتشار ، از وب سایت این خبرگزاری برداشته شد . در این گزارش از جمله به سخنان یکی از اجرا کنندگان این طرح اشاره شده بود که گفته بود « حضور عریان و غیر محترمانه زنان در مرکز علمی چه نتیجه مثبتی داده است که حضور با حجاب کامل زنان در محیط‌های علمی و کاری نتوانسته همان نتایج را به دنبال داشته باشد».

دختران دانش آموز در خیابان مقدمه سرکوب گسترده زنان به بهانه بد حجابی است

کارگردان این شعده بازی در دولت مریم مجتهدزاده نام دارد که عنوان « مشاور رئیس جمهور و رئیس مرکز امور امور زنان و خانواده ریاست جمهوری » را به دنبال خود می کشد . وی می گوید «قانون گسترش حجاب و عفاف مختص زنان نیست و تمامی افراد جامعه باید به اجرای آن اهتمام ورزند » اینجا.

وی خیال دارد از “غیرت مردان” نیز در این طرح استفاده کند و می گوید « باید به مسئله نجابت و غیرت مردان نیز توجه کافی شود زیرا مردان با غیرت می‌توانند تا حدود زیادی مسائل مربوط به حجاب را به حداقل برساند » اینجا

بسیج دانش آموزان دختر برای سرکوب زنان، در طرحی به نام « ریحانه‌النبی» متمرکز شده که به گفته متولی آن مبتکر آن «گروهی از طلاب حوزه‌های علمیه قم و تهران » هستند اینجا .

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم از این مهم غافل نیست و با دادن مژده سفارش اولین سری لباس برای کارکنان دولت برای یکسان کردن لباس آنها می گوید « طرح یکسان‌سازی لباس کارمندان زن را در ادارات در راستای طرح عفاف و حجاب» شروع کرده ایم  اینجا .

به نوار ویدئوئی راه پیمائی امروزدانش آموزان درمرکز استان مازندران توجه کنید :

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

 1. آرمان_تبریز says:

  ضمن عرض ادب و احترام به حضور اهورائیتان از زادگاه شمس و از خاستگاه زرتشت از کعبه سرخ جامگان وطن از موطن شهید خون پایمال شده ره دموکراسی باری از دیاره کسروی مظلوم از موطن مشروطه خاهان از تبریز پیرو مه آلود ایرانمان .هم میهنان فرزانه ام در وب سایت وزین ودر خور تحسین خواندنیها با این همه گفتار مباد که بر گذشته موهوم و مبهممان ببالیم نه نه …شمارا به ایرانمان سوگند به حال مان بیائید بنالیم مباد غب و غرور گذشته گانمان را بر بینیمان نهیم آئید و بر حال زارو …باری به حال سیاهمان حال تظاهرو ریایمان به سرنوشت شوممان بیائید شمای فرزانگان در آن سوی آبها ومن و ماها ی در این سوی به سوگ و عزای ملی و فرهنگیمان نشینیم چرا که ما ملتی اهل روعظه وزوزه وعزا هستیم .درد فزون است و بدبختیمان یکی دوتا نیست …بنویسم نه به آنست به همین مقدار بسنده نمایم.ولی توصیه مینمایم سعی نمائید وبلاگ بانوی آزاده معلم وارسته و کبیر بانو ناهیدرکسان را هرروز مطالعه نمائید خرد یارو نگهدارتان و پاینده ایرانمان ۸/۲/۱۳۸۹

 2. رضا says:

  این کامنت قبلی رو جناب کوروش کبیر نوشتند؟

  • Mahin says:

   خیلی بامزه گفتید آقای کامنت نویس قبلی . من هم واقعا فکر کردم این کامنت بالا یا از جناب کوروش کیبر یا یکی از پادشاهان هخامنشی بوده.

 3. Irani says:

  Hokomate eslami chand sale dige hamin haro sader mikone Dobei !!!dobare ozve jadid migere

 4. masud says:

  Baz bache araba haleshoun baham khordeh,

 5. حسین says:

  سایت بانو ناهیدرکسان را دیدم . یک چیزی مثل فاطمه رجبی بود.
  خیلی بد بود. همش فحش بود.
  کلاً حرف آخوند جماعت را جدی نگیرید.
  چه آخوند زرتشتی چه آخوندهای دیگه.
  حقیقت در تفکر نهفته است نه در واژه پردازی بابا جون