Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > اولین تظاهرات هواداران سکولاریسم درلبنان – ویدئو
سکولاریسم لبنان

اولین تظاهرات هواداران سکولاریسم درلبنان – ویدئو

۵ اردیبهشت ۱۳۸۹

در یک حرکت بی سابقه در لبنان ، چند هزار نفز از هواداران سکولاریسم و جدائی  دین و  سیاست روز یکشنبه ۵ اردیبهشت  در شهر بیروت دست به راه پیمائی زده  و خواهان برچیده شدن سیستم سیاسی حاکم بر کشور  شدند .  در کشور لبنان سیاست با مذهب آمیخته شده است . در این کشور  رئیس جمهوری از میان مسیحیان مارونی ،نخست وزیر از میان مسلمانان سنی و      رئیس مجلس از  مسلمانان  شیعه باید انتخاب شوند . به نوار ویدئوئی این تظاهرات که از بخش انگلیسی  تلویزیون  الجزیره ضبط شده است توجه کنید :

 
کلیدواژه ها: , , ,

 1. با درود فراوان خدمت شما همیاران گرامی خواندنیها مخصوصا مدیرات محترم

  با تشکر از زحمات و فعالیت شما برای دمکراسی و آزادی ایران عزیز امید است با متحد شدن و یکی شدن همه علاقمندان به آزادی ایران عزیز هرچه زودتر شاهد آزادی ایران از دست ظالمان حاکم و غیر ایرانی باشیم.

  این حزب برای آزادی و برقراری حکومت لیبرال دمکرات و سکولار در ایران از تمام فعالان و همفکران تقاضا میکند برای ایجاد یک محیط سالم و آزاد برای انتخابات مجلس که نزدیک است همه با هم یکی شده و با تقاضای منحل کردن مجلس مردم ایران نمایندهگان خود را آزادانه و با نظارت سازمان ملل ار احزاب مختلف انتخاب تا پایه های دولت دموکراسی در ایران گذارده شود

  شعار ما منحل شدن مجلس است و این شعار تمام اعضای این حزب است و امید است شعار تمام همیهنان گرامی و خواسته همه باشد

  با تشکر مجدد

  حیدر رنجبر

  مشاور حزب لیبرال دمکرات ایران