Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > سرمقاله > عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد
artcile
عرایض سردبیر

عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد

۲۶ اسفند ۱۳۸۸

دوستان عزیز ! خواندنیهای جدیدی که پیش رو دارید حاصل زحمتهای چند ماهه ما است که با “جیب خالی و دست تنها ” و تنها با شوق خدمت به کشور و ایمان به” رسالت رسانه ای” ، برای شما ساخته ایم .سایت قدیمی خواندنیها فیلتر شده است و به احتمال قریب به یقین این یکی نیزعنقریب به سرنوشت سلف خود دچار خواهد شد ، ولی اسباب کشی ما به اینجا ، نه برای جلوگیری از فیلترینگ ، بلکه به دلیل سهولت نسبی هک کردن سایت قبلی ، به دلیل وجود حفره های امنیتی  در آن  بود ، به این ترتیب یک بار دیگر ثابت شد که “عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد”….

البته دست اندرکاران فضای مجازی بخوبی می دانند که امکان صد در صد جلوگیری از رخنه هکر ها میسر نیست ولی به روز بودن پیش بینی های امنیتی، می تواند کار هک و “جیب بری ” سربازان گمنام را کمی مشگل ترکند .

آمارهای متقن خواندنیها نشان می دهد که استقبال کاربران از خواندنیها بیش از حد انتظار بوده است ولی متاسفانه به جز عده محدودی از خوانندگان ، دستی برای یاری بسوی آن دراز نشده است . خواندنیها با گذشتن از نان سفره و به بهای بیخوابیها و ساعتها کار بی امان ، به شما عرضه می شود . انتظار ما این است که او را تنها نگذارید و با دادن آگهی و یا مساعدت مالی ، چراغ خانه او را برای ایران و خودتان روشن نگه دارید .

در داخل کشور وب سایتهائی با پشتوانه مالی دولت و غالبا با عنوانهای مسخره و عجیب و غریبی چون ” شفاف نیوز ” ، ” انصار نیوز ” و “رجا نیوز” و” سفیر نیوز” به اصطلاح “خبر پراکنی ” می کنند . این “زائده های رسانه ای” که بیشتر آنها برای تهمت و افترا و فحاشی و یا برای شایعه پراکنی و انحراف افکار عمومی راه اندازی شده اند ، دستشان توی جیب دولت است  و یا آیت الله ها و آقازاده ها ، از  آنها  پشتیبانی می کنند.

درخارج از کشور نیز اوضاع به منوال دیگری می گردد . تعدادی از وب سایتها با دریافت بودجه از کشورهای اروپائی و امریکائی فعالیت می کنند و یا وابسته به جریانهای سیاسی داخل و خارج هستند و بالتبع دسترسی و استفاده از نیروی انسانی خبره و تجهیزات برای آنها آسان است  . اما خواندنیها در هیچکدام از این دو طیف نمی گنجد و تنها به خود و خوانندگانش اتکا دارد .

شاید این پرسش بیاید که چرا خواندنیها راه دیگران را نمی رود و از بودجه نهادهای اروپائی و امریکائی استفاده نمی کند ؟ پاسخ به این سوال خیلی ساده است . در حالی که خواندنیها هیچگاه به این نهادها مراجعه نکرده است و مساعدت مالی نهادها ی خارجی را نیز مذ موم نمی شمرد ولی به حکم تجربه بر این باور است که در اینگونه نهادها ، رابطه بیش از ضابطه حکمفرما است و مراجعه مستقل وبدون واسطه و رابطه سودی در بر ندارد ، که آن هم ما اهلش نیستیم !

در  سایت جدید ، خبرها و مطالب جدید به صورت خودکارای-میل می شود ، لذا همانگونه که به مشترکین خواندنیها اطلاع داده شده ،برای اشتراک باید دوباره زحمت کشیده و ای- میل خود را در گزینه اشتراک ثبت کنند .

سخن بسیار است ولی بیشتر از این وقت شما را نمی گیرم و امیدوارم با کمک شما خواندنیها بتواند همچنان مستقل و بی نیاز به این و آن ،  شما را با مطالب ویژه در جریان رویدادها ی ایران و جهان قرار دهد .

 
کلیدواژه ها: , , ,
  1. كوروش says:

    باسلام کاربسیار نیکووپسدیدهای است زیباترین وارزشمندتری کار اطلاع رسانی به همنوعان است.باآرزویموفقیت.لطفا یک فیلترشکن بفرستید باتشکر.

  2. گشتاسب says:

    خیلی خواندنی های شما را دوست دارم همانطور که مجله خواندنی ها را دوست داشتم. پایدار باشید.