Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > نخست وزیر زیمبابوه با خودداری از استقبال احمدی نژاد را تحقیر کرد + ویدئو
احمدی نژاد در زیمبابوه

نخست وزیر زیمبابوه با خودداری از استقبال احمدی نژاد را تحقیر کرد + ویدئو

۳ اردیبهشت ۱۳۸۹

محمود احمدی نژاد که در جریان سفر به افریقا به زیمبابوه رفته است امروز ضمن افتتاح کارخانه ای که با سرمایه جمهوری اسلامی در آن کشور ساخته شده است ، یک تراکتور به همتای زیمبابوه ای خود هدیه کرد اینجا . سفر محمود احمدی نژاد به زیمبابوه در حالی صورت می گیرد که مورگان چانگیرای نخست وزیر آن کشور نارضایتی خود از سفر احمدی نژاد با شدیدترین لحن ابراز کرده و با شرکت نکردن در مراسم استقبال ازاو   ، رئیس جمهور اسلامی  را تحقیر کرده است .

رابرت موگابه متحد جمهوری اسلامی در افریقا

وی که رهبر حزب “جنبش تغییر دموکراتیک” زیمبابوه است سفر احمدی نژاد را توهین به مردم ایران و دموکراسی نامید . در بیانیه ای که این حزب به مناسبت این سفر منتشر .از جمله گفته شده « سفر احمدی نژاد نه تنها توهین به مردم زیمبابوه که توهینی آشکار به دموکراسی و مردم ستمدیده ایران است».در این بیانیه احمدی نژاد یک “جلاد ” و “جنگ طلب” خوانده شده و در مشروعیت او برای ریاست جمهوری ابراز تردید شده است اینجا و اینجا .

نمونه دلار زیمبابوه

زیمبابوه کشوری است که به دلیل سیاستهای نابخردانه رابرت موگابه به فقر و فلاکت دچار شده و پول آن که در سال ۱۹۶۵ هر دو دلار آمریکا به یک دلار زیمبابوه خرید و فروش می‌شد ، اینک به هر لار معادل ۳۷۰ هزار دلار این کشور رسیده است . در حال حاضر نرخ تورم در زیمبابوه ۱۱میلیون و۲۰۰ هزار درصد است !

با رویگردان شدن جهان از جمهوری اسلامی و رئیس جمهور آن ، رژیم تهران برای یارگیری ناچار شده به حقیر ترین رهبران جهان از جمله رابرت موگابه که مورد نفرت مردم افریقا و جهان است متشبث شود واز جیب ملت محروم ایران برای او کارخانه بسازد و سرمایه کشور را در قراردادهای آنچنانی با کشوری که به فلاکت افتاده است  به باد دهد   . توجه شما را به بخشی از کنفرانی مطبوعاتی این دو دیکتاتور جلب می کنیم :

 
کلیدواژه ها: , , , , ,

 1. احمد says:

  شرم و نفرت بر این بوزینه یاوه گو باد. هیچ انسان آزاده ای نمی تواند با گوش دادن به تر هات این ابله بر اعصاب خود مسلط شود و بد وبیراه نگوید.

 2. جوادی says:

  بنام یزدان: هیچ کس برای من و تو گریه نخواهد کرد ! فقط ما هستیم که باید برای خود گریه کنیم. ا .ن بد بخت هم نوکر و مامور است.

 3. meh says:

  ای وای که این حقارت ملت ایران در سراسر جهانتا کی ادامه دارد؟ تاریخ ما را به بدترین کلمات محکوم خواهد کرد…

 4. نادر says:

  رییس دولت کنونی ایران آیا از شمار کودکان سرطانی ایران خبر دارند. آیا خبر دارند جمعیت زیر خط فقر ایران در چه وضعیتی زندگی می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا ننگ بر این دولت مردم فریب

 5. Cyrus says:

  The Iranian people are on the path for democracy not charlatanism The people of Iran do not recognize Khamenei and his oppressive regime The people of Iran do not recognize the imposed government of Iran Ahmadinejad and his criminal agents

 6. pouya says:

  ّبا سلام من یه کنکوری تو یه خانوادهنسبتا فقیر هستموفیلتر شکن و adslندارم که حقایقو بدونم کامپیوترم تازه شش ماهه گرفتم میخواستم باتوجه به اینکه شما دنیا دیده این وسایتتون فیلتر نیست یه مقاله تحلیلی بنویسین که حکومت مضحک جمهوری اسلمی ودژخیمی مثل خامنه ای ومصباح با پشتوانه سپاه چقدر میتونن حکومت کنن؟