Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > سخنی با آقای اوباما در باره اشتباه ایشان در مورد فتوای آقای خامنه ای
artcile
نامه به اوباما در باره فتوای خامنه ای

سخنی با آقای اوباما در باره اشتباه ایشان در مورد فتوای آقای خامنه ای

۷ مهر ۱۳۹۲

آقای پرزیدنت اوباما

دیروز یکی از دوستان ایرانی من که مقیم و تبعه امریکا است ، پس از مشاهده ویدئو اظهارات  مقامات امریکائی و ایرانی که در مورد مکالمه تلفنی شما و آقای حسن روحانی  ،  با عنوان «چه کسی دروغ می گوید ، امریکائیها یا ایرانیها؟» در وب سایت خبری  و فیس بوک من  منتشر شده بود :

چنین نوشته بود: «هردو آنها دروغ می گویند ، ما دچار دو رژیم دروغگو هستیم ، هم در اینجا و هم در  اونجا»

یکی از صفات بسیار پسندیده سیاستمداران امریکائی این بوده که  ، همواره پس از  ارتکاب اشتباه ، به خطای خود اعتراف کرده و  ازمردم امریکا  و افکار عمومی طلب بخشش کرده اند . امیدوارم شما هم از این قاعده خود را مستثنی نکنید

البته نظر من در باره شما و ایالات متحده امریکا مانند دوستم بدبینانه نبود ، ولی پس از شنیدن اظهارات شما در باره «فتوا» آیت الله خامنه ای در مورد حرام بودن ساخت و استفاده از سلاحهای اتمی ، به خود گفتم شاید دوستم حق داشته باشد و «دروغ» چنان با خمیره سیاستمداران آمیخته شده است که آنها « ما کیاول » وار ، و با قیافه حق به جانب ، هر نوع راست و دروغی را که به نفع مطامع سیاسی آنها باشد ، به مردم جهان تحویل می دهند… همینطور است یا من اشتباه می کنم ؟

آقای اوباما ، من می دانم که شما به پیروی از سیاست روز ، ترجیح می دهید ، به مطالبی که روزنامه نگاران به اصطلاح ، اصلاح طلب ایرانی ، هوادار جمهوری اسلامی می نویسند توجه کنید و از کنا رمقاله هائی که حقایقی را در مورد سیاست «فریب» در «تهران » و «واشنگتن» بیان می کنند ، به سادگی  بگذرید، ولی من بر این باورم ، که گرچه «کم محلی » شما و وزارت خارجه تان به این مطلب ، آن را از انظار مردم امریکا  دور می کند ، ولی هنوز ایرانیانی هستند که این مطلب را بخوانند و از دروغهائی که شما تحویل جهان می دهید مطلع شوند .

درباره جمهوری اسامی ، نیازی به این مساله نیست ،چون  همه دوستان و دشمنان من با ماهیت آن رژیم  آشنا هستند !

آقای اوباما ، نام کوچک شما همیشه کنجکاوی مرا بر انگیخته است . همواره از خود پرسیده ام چرا نام کوچک شما «حسین» است . معمولا اهل سنت ، کمتر از نام «حسین » استفاده می کنند و ترجیح می دهند از نامهائی چون «عمر » و «عثمان» استفاده کنند ، حسین نامی است که معمولا معتقدین و یا حد اقل ، سمپاتهای آئین شیعه ، برای فرزندان خود از آن استفاده می کنند … بگذریم ، مهم نیست !

و اما در باره فتوائی که شما با کمال بی احتیاطی با آن برخورد می کنید و با گردن افراشته آن را به رخ مردم امریکا و ایران می کشید ، باید عرض کنم که سخن شما کذب محض است و چنین فتوائی که شما و رسانه های طالب ایجاد رابطه با طهران بر آن صحه می گذارند وجود ندارد !

آقای اوباما !  از دوران نوجوانی ، برای من و سایر مردم ایران ، فتوای مراجع ، سندی کاغذی بوده که در آن پس از پرسش مومنین از مرجع مربوطه ، پاسخ مرجع ممهور به مهر شخصی او درج می شده و از راه چاپ در کتابها و رساله ها به اطلاع مسلمانان می رسیده است . اما امروز  به یاری وجود شبکه اینترنت ، مردم برای اطلاع از فتاوی مراجع ، به وب سایت آنها مراجعه کرده و پاسخ خود را می یابند و آقای سید علی خامنه ای ، رهبر جمهوری اسلامی نیز از این امر مشتثنی نیست .

در وب سایت آقای خامنه ای به زبان انگلیسی که مملو از خبرهای سیاسی مربوط به ایشان است ، صفحه مربوط به فتاوی که تصویر آن را در زیر ملاحظه می کنید ، خالی گذاشته شده است ، چرا ؟ …

اما در صفحه فارسی که چاره ای جز درج فتاوی نداشته اند و در حالی که کم اهمیت ترین فتاوی ایشان از قبیل نحوه شستن ماتحت درج شده است ، ولی از مساله ای به اهمیت سلاح هسته ای گذشته و ذکری از فتوائی که شما مدعی هستید نشده است … چرا ؟

گذشته از این که چنین فتوائی ، به صورتی که شما به این محکمی از آن نام می برید وجود ندارد ، باید این نکته را برای شما روشن کنم که اطاعت از فتوا ، تنها برای مقلدین مرجعی که فتوا را صادر کرده است واجب است . شما تصور می کنید ، همه مقامات کشور از مقلدین آقای خامنه ای هستند .. چرا چنین فکر می کنید ؟

آقای اوباما !  اگر شما در وجود این فتوا اصرار کنید ، خواهم گفت که مرجعیت آقای خامنه ای  نیز برای من زیر سوال است . شما خوب می دانید که مرجعیت ایشان از نظر عده ای از مجتهدین مورد احترام مردم پذیرفته نشده بوده و هنوز نیز پذیرفته نشده است  .از جمله معترضین به مرجعیت ایشان ، روحانی فقید آیت الله منتظری است که تا پیش از سخنرانی که نوار آن را در زیر مشاهده می کنید  ، مقام نیابت رهبر وقت ، رو ح الله خمینی را به عهده داشت و پس از ایراد این سخنرانی ، منزلش در قم مورد حمله اوباش قرارگرفت ، کتابخانه اش مصادره شد و خودش تا پایان عمر   در منزلش حبس شد .

در این ویدئو که می توانید کامل آن را از  وب سایت ایشا ن دانلود کرده و مشاهده کنید ، ایشان صریحا می گوید که آقای خامنه ای از نظر فقهی صلاحیت  مرجعیت را ندارد وبساط  اجتهاد ایشان را چند «بچه اطلاعاتی » با سر و صدا در قم ، به راه اندخته اند . یعنی اشراف شما آقای بارک اوباما به اسلام شیعه ،  بیش از آقای منتظری است ؟

یا این که تصور می کنید ، که مرجعیت شیعه را هم می توان با  پترو دلار خریداری کرد ؟ اصلا چرا شما  در رابطه با مسائل سیاسی ، پای دین و آئین را هم به میان کشیده و  استناد به مسائل مذهبی  می کنید ؟ چرا ؟

آقای اوباما ! یکی از صفات بسیار پسندیده سیاستمداران امریکائی این بوده که  ، همواره پس از  ارتکاب اشتباه ، به خطای خود اعتراف کرده و  ازمردم امریکا  و افکار عمومی طلب بخشش کرده اند . امیدوارم شما هم از این قاعده خود را مستثنی نکنید و با اعتراف به اشتباه خود ، که حتما زائیده تلقینهای اطرافیان شما بوده است ، یکبار دیگر ثابت کنید که «! Yes we can  » .

مطلب مرتبط با عنوان “دروغ بزرگی که همه را بازی می دهد : فتوای خامنه ای در باره حرام بودن استفاده از تسلیحات نظامی هسته ای » اینجا

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.