Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > فیلمساز کبیر محسن مخملباف در اسرائیل !
artcile
محسن مخلباف در اسرائیل

فیلمساز کبیر محسن مخملباف در اسرائیل !

۲۳ تیر ۱۳۹۲

دوستان اسرائیلی محسن مخملباف را حتما به دلیل هنر و نه دلایل سیاسی !  به کشور خود دعوت کرده و به او جایزه داده اند ، من که بخیل نیستم ، بدهند ! … و اما مطلبی که در زیر می خوانید در سایت قدیمی خواندنیها در سال ۱۳۸۸ نوشته شده که خواندن آن ، بی لطف نیست و  ما را کمی  با دانش و بینش این استاد کبیر آشنا می کند . استادی در وب سایت خود در باره اسبهای رهبر جمهوری اسلامی می نویسد : «تعداد اسب ها حدود ۱۰۰ عدد است که ارزش کل آن ۴۰ میلیون دلار برآورد شده و گرانترین آن ها ۷ میلیون دلار قیمت دارد و نام آن ذوالجناح است.اسب مجتبی سهند نام دارد.برای اسب ها دو اصطبل موجود است،یکی در باغ ملک آباد مشهد به مساحت ۱۰ هزار متر که دارای ۷۰ اسب است و یکی در لواسانات به مساحت ۳ هزار متر که دارای ۳۰ اسب است» ! اینجا 

من و محسن مخملباف و خامنه ای و جنبش سبز

از شما چه پنهان ، من هم چون هادی خرسندی هنگامی که اعلامیه مشترک آقای محسن مخملباف و محسن سازگا در باره در [بیانیه شماره ۱۷ موسوی] را در [اینجا] خواندم بی اختیار به شجاعت و دلاوری این دو درود فرستادم و لی از شما چه پنهان هراس ترور آنها به وسیله رژیم هم به دلم افتاد . البته این غیر از جنبه ادبی مساله است ، چون این اعلامیه دارای چنان استخوانبندی ادبی محکم و انشاء روانی است که فی الواقع اگر در جنگ دوم علیه هیتلر نوشته شده بود پوزه او را به خاک می مالید ! اعلامیه :

اطلاعیه محسن سازگارا و محسن مخملباف درباره آخرین بیانیه موسوی
۱- مهندس موسوی در بیانیه اخیرش اعلام کرد که آماده کشته شدن برای مردم ایران است.او اعلام کرد رهبر واقعی جنبش سبز مردمی هستند که بی هیچ بیانیه ای از سوی او در روز عاشورا بپا خواستند. با این همه برای آخرین اتمام حجت با کسانی که دل به اصلاح این نظام بسته اند، پیشنهادات اصلاحی خود را مطرح کرد تا اگر روزی مردم نا امید از اصلاح ،از تمامیت این نظام هم گذشتند ،جای هیچ اگر و امایی نماند.

۲- مهندس موسوی برپس گرفتن رای مردم مصراست ودولت احمدی نژاد را کماکان غیر مشروع می داند. پافشاری برتغییرقانون انتخابات وبرگزاری انتخابات آزاد، قدم اول مناسبی برای حاکمیت صندوق رای درمناسبات میان مردم وحکومت است.

۳-آن چه دراین اطلاعیه مطرح شده به عنوان کف مطالبات مردم است[اینجا]

—————————–

از آقای محسن سازگارا گذشته ، بنده زیاد با برادر (سابق) محسن مخملباف آشنائی ندارم و شوربختانه از فیض مشاهده فیلمهای ایشان نیز محروم بوده ام ولی اگر مهارت فیلمسازی ایشان در خیالبافی مانند روایتهائی باشد که در وب سایت خود منتشر می کنند ، باید حتما در رشته «فیلم درست کردن» و« فیلمسازی » بویژه کمدی ، صاحب فن و مهارت باشند، که الحمدالله هستند .

حضرت استادی در شهر پرشکوه پاریس ،بدون واهمه از مامورین رژیم ، بار کمر شکن نمایندگی « جنبش سبز» در خارج از کشور را به جان خریده اند و چون آقای میر حسین موسوی نیز نمایندگی ایشان را تکذیب و یا تائید نکرده اند ، نمی توان گفت که مو لای درزشان می رود! فیلمساز کبیر ما چنان به «جنبش سبز» ارادت دارند که نام « مخملباف فیلم هاوس » را برای سایت خبری برای پخش اخبار جنبش برگزیده اند تا جهانیان بلافاصله متوجه شوند که هدف این وب سایت چیست .

البته حضرت استادی در جوار انعکاس مبارزات ملت ایران در این تارنما ، از مساعی جمیله برای «پروموشن» اعضاء خانواده خود ، بویژه خانم «سمیرا مخملباف » صبیه محترمشان غافل نیستند ، و برای دو نشان زدن با یک تیر ، وب سایت خود موسوم به «مخملباف فیلم هاوس » را به بخشهای مختلفی تقسیم کرده اند که عبارت است از : بخش محسن- بخش سمیرا- بخش میثم و بخش هدی یا هدا که صفحات آن به حسب مورد ، به تصاویر هنرمندانه ای در «پوزیسیون»های مختلف از « اهل بیت » ایشان آراسته شده است . البته چون بنده به مبارزات آشنا نیستم ، نمی دانم که هدف ایشان از نصب سر لوحه تارنما به زبان انگلیسی به جای فارسی چیست؟ ازیک بنده خدائی هم مساله را پرسیدم گفت برای تبلیغ خودشان نزد «خارجکیها » است ولی بنده نپذیرفتم و گفتم حتما حکمتی در کار ایشان وجود دارد که ما از آن بی خبر هستیم .

استادی در این تارنما ، چنان اخبار جنبش مردمی ایران را با کمال جدیت تعقیب می کنند و مشت آهنین و محکم به دهان رژیم کوبند که به ادعای یکی از روزنامه نگاران مقیم لندن که به «ته و توی » پستوی خامنه ای نیز اشراف دارد ، در نتیجه انتشار مطالب« افشاگرانه » این سایت ، ممکن است که آن دست رهبری جمهوری اسلامی نیز مانند دست مقدس دیگرش از شدت تالم و خشم چلاق شود !

استحاله

البته تا کنون کسی رابطه و وجه تسمیه نام وب سایت « مخملباف فیلم هاوس »و «جنبش سبز» را نپرسیده است .حتما «گودرزی» با «شقایق» به هم مربوط هستند و و ما عقلمان نمی رسد ، بگذریم !

شاید شما تصور کنید بنده نیز چون آن روزنامه نگار لندنی اغراق می گویم و «چاخان » می کنم ولی اگر افشاگریها را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که اینطور نیست ! فی المثل ایشان در افشاگری تکان دهنده ای که از رهبر جمهوری اسلامی با عنوان « رازهای زندگی خامنه ای» منتشر کرده اند در باره غذا خوردن رهبر جمهوری اسلامی می نویسند :

« توصیه پزشکان خاویار و ماهی قزل آلای خال قرمز رودخانه لار به وی توصیه شد، اما رفته رفته این دو غذا جزو علائق شخصی ایشان شد. خاویار از رشت توسط امام جمعه رشت ارسال می شود .هم چنین گوشت قرقاول که از شیراز توسط آقای حائری ارسال می شود.و مصرف گوشت بلدرچین و شتر مرغ (برای پرهیز از کلسترول ) برای کنترل غذای خامنه ای و اطمینان از سمی نبودن آن دستگاهی به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار از آمریکا خریده شده که با افزودن یک ماده ،غذاآزمایش می شود و آشپز خود بایستی در حضور محافظین قبل از دیگران غذا را بچشد» ![اینجا] .

نکته بسیار مهم در این مضمون آن است که به خواننده حالی می کند که بی اعتمادی رهبری به امریکا به جز محصولات هسته ای ، شامل ساخته های دیگر آن کشور نیزهست و گرنه نیازی نبود که غذائی را که دستگاه خریداری شده از امریکا قبلا امتحان کرده است ، دوباره به حلقوم آشپز بخت برگشته « بتپانند » ! . خدا شاهد است بنده هنگامی که قیافه آشپز رهبری را در حالی که خاویار و قرقاول و بلدرچین و شتر مرغ بوسیله مامورین محافظ خونخوار رهبری در دهان او «چپانده » می شود مجسم کردم منظره کربلا برایم تداعی شد و بی اختیار به این رسانه های خارجی که حتی یک کلام در باره «حقوق بشر » آشپز رهبر جمهوری اسلامی چیزی نمی نویسند لعنت فرستادم !

از نکات بسیار جالب دیگر این افشاگری ، یکی هم وجود نوعی «کریم شیره ای » در بیت رهبری است . حضرت استادی می نویسند « گاهی با راشد یزدی (آخوندی که جوک های رکیک می گوید) گده می کند. این کار برای خامنه ای اسباب خنده می شود،(کاری که کریم شیره ای برای ناصرالدینشاه انجام می داد.) و هم از طریق شنیدن جوک های رکیک که نوعی تخلیه روانی جامعه است، نبض جامعه را می گیرد.در این گده ها محمدی گلپایگانی و وحید حقانیان هم حضور می یابند.گاهی جنتی را هم دعوت می کنند که معمولا جنتی توسط راشد دست انداخته می شود.مجتبی از گده های خامنه ای متنفر است ،چرا که خودش در آن جا نفوذ ندارد و در غیاب او راشد یزدی می تواند توصیه های اقتصادی و سیاسی را مطرح کند واز خامنه ای برای این و آن امتیاز بگیرد».[اینجا] .

 

از شما چه پنهان ، بنده این بخش را که مطالعه کردم بلافاصله منظره مجلس خلوت آقا در نظرم مجسم شد . نمایشنامه مذهبی – انتقادی -کمدی در یک پرده :
صحنه – چند آخوند دور منقل رهبری نشسته اند . مجتبی دارد پاسدارها را کنار می زند که بیاید تو جلوی او را می گیرند . بوی «سناتوری » در هوا پیچیده است . ضبط صوت نوای تار سلو جلیل شهناز را پخش می کند …. دور منقل بشقابهای سوهان و باقلوا و خرما چیده شده … یک بلبل هم در در قفسی که در گوشه اطاق آویخته شده چهچهه می زند … رهبری در حالی که تلاش می کند با دست علیل انبر را در دست بگیرد و دود سناتوری را آهسته آهسته از بینی خارج می کند با صدای نشئه خطاب به راشد یزدی :

جا… ش تازه چی داری ؟
راشد: احمدی نژاد بگم ، آقا ؟
خامنه ای : نه بابا! همه اش را شنیدم … در باره خودمان بگو !
راشد : حضرت آقا ! دستور بد ین اون مجوز زمین را شهرداری بده تا براتون تعریف کنم!
رهبری خطاب به محمدی گلپایگانی رئیس دفتر : به شهرداری بگو مجوز رو به این پدر سوخته بدن از ما بکشه بیرون !
گلپایگانی یک دستخط می نویسد به شهرداری و می دهد به راشد یزدی ..
راشد یزدی : حالا شد یه چیزی …… آقا ! می گن بیماران جمعیت مبتلایان به ایدز هم در تظاهرات چهار شنبه به نفع رهبری تظاهرات می کرده اند!
خامنه ای : خوب ! وظیفه شونه دیگه ، باید از ولایت دفاع کنند ! حالا کجاش خنده داشت ؟
راشد : آخه شعار می دادن : خونی که در رگ ماست ، هدیه به رهبر ماست ! هه هه هه هه ههه

 

خامنه ای با عصبانیت خطاب به پاسدارها : این ملعون نمک به حروم روبندازین بیرون ، ببرینش کهریزک آدم بشه !!!

 
کلیدواژه ها: , , , , ,

Comments are closed.