Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > گستاخی وزیر خارجه امارات نسبت به جزایر سه گانه ایران
جزایر سه گانه

گستاخی وزیر خارجه امارات نسبت به جزایر سه گانه ایران

۱ اردیبهشت ۱۳۸۹

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه شیخ نشین امارات عربی متحده با استفاده از انزوائی که جمهوری اسلامی برای کشور عزیزمان آفریده است دوباره به منبر رفته و ضمن مطرح کردن ادعای مالکیت بر جزایر ایرانی خلیج فارس می گوید ایران نیز چون اسرائیل سرزمینهای عربی را اشغال کرده است . وی که روز سه شنبه ۲۰ فروردین ماه دردر یک جلسه پرسش‌و پاسخ «شورای ملی فدرال» شرکت کرده بود با اشاره به جزایر ایرانی تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی گفت «میان اشغال بلندی‌های جولان، جنوب لبنان، کرانه باختری یا غزه توسط اسراییل هیچ تفاوتی وجود ندارد، چنان که اشغال، اشغال است…هیچ سرزمین عربی گرانبهاتر از دیگری نیست»  اینجا .

این اولین بار نیست که شیوخ عرب خلیج فارس این ادعا را مطرح می کنند ولی نگاهی کوتاه به روابط امارات و جمهوری اسلامی در دوران صدارت محمود احمدی نژاد به روشنی ثابت می کند که ادعاهای بی اساس امارات در این دوره افزایش یافته و به دلیل بی پاسخ ماندن جنبه زشت تری به خود گرفته است .

گذشته از امارات ، سوریه که هم پیمان نزدیک حکومت تهران است نیز از این ادعا پشتیبانی می کند و وزارت خارجه ای که همه منابع انسانی و مالی خود را هنگام ریختن خونی از دماغ یک فلسطینی و لبنانی بسیج می کند ، خود را مسئول توضیح این مساله مهم که با تمامیت ارضی کشور بستگی دارد  نمی داند و  جز صدور بیانیه های آبکی واکنش دیگری نشان نمی دهد  .به جای آن ، حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی در ابوظبی ، حقیرانه از پیشنهاد لغو یکجانبه روادید برای اتباع این شیخ نشین سخن می گوید و با بالا گذاشتن کلاه خود می گوید «ایران کاملا برای لغو روادید اتباع امارات آمادگی دارد !» اینجا

معامله بر سر چه چیز ؟

اردشیر سنائی استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی می گوید ««به هرحال رئیس جمهور ما به امارات متحده عربی سفر کرد. شاید این در تاریخ روابط کشورهایی که باهم اختلاف ارضی دارند، حادثه‌ی نادری باشد. سفرهای مسئولین ما در این سطح به کشور امارات، که نسبت به ما ادعای ارضی داشته درست نبوده است. این درست است که ما به همراهی کشورهای اسلامی، عربی و به ویژه کشورهای منطقه خلیج فارس در برخی از مقاطع از جمله در پرونده هسته ای نیازداشتیم، اما این دلیل نمی‌شود که ما به این رابطه یکسویه ادامه دهیم. چرا باید اظهار دوستی و توسعه مناسبات فقط از طرف ما باشد؟ آن هم در رابطه با تنها کشور دنیا که نسبت به ما ادعای ارضی دارد!» اینجا

شیخ نشینهای عرب خلیج فارس از برکت سیاستهای عرب پسند جمهوری اسلامی و به بهای محرومیت مردم ایران از دسترسی به بازار کالا ، به مرکز معلملات جمهوری اسلامی تبدیل شده و از این راه پول هنگفتی به جیب زده اند . بسیاری از وابستگان رژیم نیز سرمایه های غارت شده از ملت را در این شیخ نشینها به کار گرفته و با پولهای مسروقه زندگی مجللی در دبی و ابوظبی برای خود براه انداخته اند .

در این میان نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رئیس “همه چیز دان” آن و حتی اقلیت اصلاح طلب ، صم و بکم نظاره گر این تجاوز مشهود بوده و به جای رسیدگی و پاسخ به این لاطائلات بودجه مملکت را صرف عربده کشی و شعار دادن در باره اسرائیل و امریکا و انگلیس می کنند .

 
کلیدواژه ها: , , , , ,

 1. احمد says:

  باور کنید اینها تازی پرست هستند. این جانوران ایرانی نیستند و تا روزی که ما ایرانیان خارج از کشور نتوانیم به اتحاد برسیم و یکپارچه شویم همین آش است و همین کاسه! هنوز فسیل شده گان و نوکران کم,نیست و حزب توده فریاد میزنند که ساواک نگذاشت کشور پیشرفت کند!! شاید منظورشان این است که این نوکران اجازه آدم ربائی و آدم کشی را میداشتند و ولیعهد را میدزدیدند و باج میگرفتند آنوقت راضی میشدند

 2. احمد says:

  به قیافه این چاقو کشی که در دوران تحصیل در هند برای روسای دولت جمهوری آدم اجیر میکرد تا مخالفین را بزنند نگاه کنید. چه چیزی جز بلاهت از روی نحسش مشاهده میشود؟

 3. بی نام says:

  چرا اسم خیابان ظفر را به “خلیج فارس” عوض نمیکنند تا امارات مجبور بشه برای آدرس سفارتش از این اسم استفاده کنه ؟

  در ضمن یه بخشنامه هم به پست بدهند که هر نامه ای به این آدرس بود اگر اسم خلیج فارس را ننوشته بود با ذکر علت به فرستنده ارجاع بدهند….!!

 4. شاگرد تنبل says:

  خوب نابغه ، اونها هم اسم خیابونی رو که سفارت ما در امارت هست میذارند خلیج عربی‌ ، بازم میشیم ۱-۱