Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > هشدار به کاربران اینترنت : استفاده جمهوری اسلامی از شبکه ویدئوئی یو تیوب + ویدئو
سوئ استفاده جمهوری اسلامی از یو تیوب

هشدار به کاربران اینترنت : استفاده جمهوری اسلامی از شبکه ویدئوئی یو تیوب + ویدئو

۱۶ خرداد ۱۳۹۲

اخیرا انبوهی از ویدئوهای خبری روی شبکه یوتیوب از طرف کاربرانی با اسامی مختلف و دهان پرکن منتشر می شود که از ظاهر  آنها کاملا مشخص است که تهیه و  پخش  ویدئوها ی این کابران کار فردی نیست و  در پشت نامهای گوناگون این شبکه ها ، سازمان بزرگی با امکانات فراوان مالی و پرسنلی قرار دارد  ، که به همه نوارهای ویدئوئی صدا و سیما دسترسی دارد .

مصاحبه علیرضا شاه میرزائی مقام شورای عالی شورایعای فضای مجازی

سرعت آپلود ویدئوهای خبری این کاربران در یو تیوب ، گاهی از سرعت انتشار ان در تلویزیون و روی ماهواره ،سریعتر است نگاه خنثی کاربران این شبکه ها به خبرهای منتشره که عموما فارغ از انتقاد ، نسبت به اوضاع مغشوش کشور و بازگو کردن خبربه صورتی که مورد نظر صدا و سیما است ، جای تردید باقی نمی گذارد ، که این بار هم جمهوری اسلامی باز هم  امکانات غرب را به خدمت خود  در آورده و با سوء استفاده از عدم توجه بعضی از کاربران و به نحو موذیانه ای آنها را وادار می کند ، تا با اشتراک گذاردن ، این ویدئوها عده بیشتری را به سوی این شبکه ها جلب کنند .

این ویدئوها که ظاهرا از طرف کاربرانی که مقیم اروپا و امریکا هستند منتشر می شود ، عموما از آگهی های یوتیوب نیزبهره مند هستند . به سخن دیگر صاحبان حسابها ی بانکی در اروپا و امریکا  هم از توبره می خورند و هم آخور !

متاسفانه ، به غیر از کاربران ، بعضی از وب سایتها و تلویزیونهای فارسی زبان غربی نیز در این دام گرفتار شده و با استفاده از این نوع ویدئوهای خبری ،نا خود آگاه ، اسباب تبلیغ رایگان برای این شبکه ها فراهم آورده اند .

وب سایت مستقل لنزایران با انتشار این گزارش ، انتظار دارد ، وب سایت ها و شبکه های ماهواره ای ، با عدم استفاده از ویدئوهای این شبکه ها ،جمهوری اسلامی را در دوخت و دوز خبرها به میل خود ناکام بگذارند.

تصور ما این است ، که اطلاع از نام و  کم و کیف این گونه ویدئوها برای کاربران و بویژه دست اندرکاران رسانه ای کار سختی نیست !

 

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

Comments are closed.