Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > تولد محمد رضا شاه یا شهادت امام جعفر صادق ؟
artcile
انگور و شهادت

تولد محمد رضا شاه یا شهادت امام جعفر صادق ؟

۲۶ فروردین ۱۳۹۲

روز شنبه چهارم آبان -۲۵ اکتبر – مصادف با روز چهارم آبان است و بنده هاج و واج مانده ام که چکار کنم ؟ آخر شوخی که نیست … از یکطرف شهادت قربانشان بروم حضرت امام جعفر صادق است و از سوی دیگر تولد شاهنشاه آریامهر …. تف به این تقویم .. کاش اقلا تولد دکتر مصدق با شهادت امام جعفر صادق به یک روز افتاده بود و من هم ملی مذهبی بودم ….اگر اینطور بود گه گیجه نمی گرفتم …. می توانستم در حالی که زار زار برای شهادت حضرت امام جعفر صادق گریه می کنم ، بشکنی هم بزنم و با قر دادن به باسن و کمر برای تولد رهبر شادی کنم ….. حالا که نیستم .. خدا را شکر!

اما اگر شما هم مانند من فکر می کردید که امام جعفر صادق را مجاهدین ترور کرده اند اینطور نیست … در کیهان هم خواندید باور نکنید ، دروغ نوشته است . راستش این است که آن مرحوم را با انگور کشته اند .. یعنی ایشان را هم با انگور فریب داده اند …….. انگور زهر دار!…. در رسائل نوشته شده : «حضرت صادق درماه شوال سال یکصد و چهل وهشت به سبب انگور زهرآلوده که منصور به آن حضرت خورانیده بود، وفات کرد وبه شهادت رسید.»

 

چون تمثال امام را نداشتیم از تصویر اختصاصی خبرگزاری فارس از انگور استفاده کردیم

راستی چرا این امامان بزرگوار اینقدر انگور دوست داشته اند که جانشان را هم بر سر انگور از دست می دادند ؟ یادتان باشد ، قربانشان بروم حضرت امام رضا هم با انگور شهید شدند . نکند استغفرالله یک ارتباطی بین انگور آنچنانی و آب انگور اینچنانی وجود داشته است ؟ … نخیر …اینطور نیست !خیام هم غلط کرده که گفته است :

زاهد گوید که جنت و حور خوش است
من می‌گویم که آب انگور خوش است
این نقد بگیر و دست از آن نسیه بدار
کآواز دهل شنیدن از دور خوش است

.البته در شرح بیماری حضرت قبل از سفر به دیار فانی، توصیفهائی شده که ممکن است آدمیزاد را به شک بیندازد و استغفرالله زبانم لال ، شهادت ایشان را نه با انگور، بلکه با یکی از بیماریهای رایج اخیر مرتبط بداند ،. چنانچه در مشکوه الأنوار نقل شده است که مردی از اصحاب آن حضرت، در زمان بیماری امام که منجر به وفات آن حضرت گردید، نزد ایشان رفت، آن حضرت را چنان لاغرو ضعیف یافت که گویا هیچ چیزازآن بزرگوار جز سر نازنیش باقی نمانده است.نخیر…. آن بیماری نیست و ایشان بدان جهت شهید نشده و گودرزی هم ربطی به شقایق ندارد !

به هر حال بنده هنوز در گه گیجه هستم که برای تولد شاه شادی کنم و یا برای شهادت امام عزیز عزاداری ؟ البته بین خودمان بماند مساله تا حدی روشن است . خدمات حضرت امام جعفر صادق به ایران را که در نظر بگیریم می بینم خدا وکیلی آن امام بزرگوار به این مملکت خدمت کرده است . … امام خمینی ، شهید رجائی ، امام خامنه ای ، امام موسی صدر ،محموداحمدی نژاد ….. این نعمتها را چه کسی به ملت داد ؟ چه کسی ایران را پرچمدار انرژی هسته ای کرد ؟ نان و آب شهید فلسطینی را کی داد… به شکم گرسنه صغیر و کبیر کی رسید؟ … غیر از امام جعفر صادق بود ؟

حالا شما بودید چکار می کردید ؟عزای شهادت یک همچو امامی را میگرفتید یا تولد شاهی که برای ملت بد بختیهائی چون دانشگاههای فاسد ، سپاه دانش و بهداشت مزدور ، سه جزیره بی آب و علف خلیج فارس ،خانمهای بی حجاب وزیر و وکیل ، قلدری در برابر شیاطین امریکائی و انگلیسی ووو…… را برایمان سوغات آورد ، کدام را ؟

می گویند یک هموطن شمالی عازم مجلس ختم یک شهید بود . یکی از دوستان به او گفت : نکند به پدر شهید تسلیت بگوئی ها ! پرسید پس چی بگم ؟ دوستش پاسخ داد باید بگوئی : هم تسلیت هم تبریک . .. هموطن ما که به در مجلس ختم رسید و چشمش به قیافه پریشان و چشمان اشک آلود پدر شهید افتاد زبانش به گفتن تبریک و تسلیت نچرخید . گفت : بنده مخلوط عرض می کنم !

حالا هم بنده سالروز ولادت محمد رضا شاه پهلوی و شهادت امام جعفر صادق را با همان زبان به همه شما مخلوط عرض کنم !

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,
  1. محمد جواد حاجی اقازاده says:

    با درود خدمت شما عزیزان
    همیشه از شما اموخته ایم و مجدد اماده اموختن. مدتها بود ایمیلی از شما عزیزان نداشتم. در هر حال موفقیت بسیار ارزو دارم