Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا پس از دو سال بیماری در ۵۸ سالگی درگذشت
مرگ هوگو چاوز

هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا پس از دو سال بیماری در ۵۸ سالگی درگذشت

۱۵ اسفند ۱۳۹۱

نیکلاس مادورا معاون ریاست جمهوری ونزوئلا سه شنبه شب ۱۵ اسفندماه در تلویزیون آن کشور اعلام کرد که هوگو چاوز درگذشته است .

چاوز روابط صمیمانه ای با احمدی نزاد داشت

چاوز  ۵۸ سال سن داشت، در دو سال گذشته برای معالجه بیماری خود بارها به کوبا سفر کرده بود.او اگر چه چند روز پیش به کاراکاس بازگشته بود اما در انظار عمومی ظاهر نشده بود.

دقایقی پس از تایید خبر مرگ  چاوز، ارتش ونزوئلا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد با تمام قوا آماده حفاظت از تمامیت ارضی و کنترل امنیت کشور است. در این بیانیه، ارتش همچنان بر وفاداری و متابعت خود از نیکلاس مادورا، معاون هوگو چاوز تاکید کرده است.

بنابر قانون اساسی ونزوئلا، پس از مرگ رئیس جمهوری، رسما رئیس مجلس مسئولیت امور را تا هنگام برگزاری انتخابات جدید برعهده می گیرد. بدین ترتیب، دیوسدادو کابیو، رئیس مجلس ونزوئلا اکنون مسئولیت های آقای چاوز را برعهده خواهد گرفت.

مطلب طنز خواندنیها در باره حضور چاوز در حرم امام رضا را در اینجا بخوانید  .

 
کلیدواژه ها: , , , ,

  1. محمد جواد حاجی اقازاده says:

    من نمیدانم این چه حسابی است که همه زمامداران با بیماری باصطلاح سرطان میمیرند . البته بعضی از انها تلف میشوند. این اقای حجت الاسلام چاوز از جمله زمامدار یا رئیس جمهوری بود که ببیماری سرطان مبتلا شد یا مبتلا کرده شد اما تا اخرین لحظه عمر با برکتش که از سفره و میهمان خانه حضرت رضا تناول میفرمود بسیار چاق و سرحال بود و یا ملک جسین پادشاه اردن هم همینطور.. اما محمد رضا شاه پهلوی بسیار لاغر و تکیده شده بودند. ایا فکر نمیکنید ان چاقی و فربه بودن همه از صدقات ان مهمان خانه حضرت ثامن الحجج است.اصلا من فکر میکنم این از خاصیت خاک خراسان است که هر غربتی باین منطقه میاید چاق و صاحب نام میشود.