Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > نکاتی که پیش از پایان جهان در چند روز دیگر باید بدانید !
artcile
پایان جهان در چند روز

نکاتی که پیش از پایان جهان در چند روز دیگر باید بدانید !

۲۲ آذر ۱۳۹۱

این بار پرزیدنت دکتر احمدی‌نژاد نیست که از پایان جهان سخن می‌گوید. انبوهی از جهانیان بر این باورند که روز بیست و یکم دسامبر ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ برابر با با جمعه اول دیماه ۱۳۹۱ عمر جهان به‌سر می‌رسد. این اعتقاد بر اساس تقویم «مایا» (سرخ‌پوستان آمریکای جنوبی) پا گرفته است و با آن که مرکز تحقیقات و آزمایش‌های فضائی آمریکا (ناسا) بیانیۀ اطمینان‌بخشی در رد این عقیده صادر کرد و پاپ اعظم نیز بر آن قلم ابطال کشید و از مسیحیان خواست با خیال راحت به کار و زندگی خود ادامه دهند، کم نیستند کسانی که همچنان کار جهان را تمام شده می‌دانند.

 

البته پایان جهان آنطور که در تقویم مایایی پیش‌بینی شده است با روایات مذهبی تفاوت دارد.به‌موجب عقاید مذهبی، با فرا رسیدن آخرالزمان یا «آپوکا‌لیپس» عمر جهان یکسره پایان می‌پذیرد و هیچ جنبنده‌ای بر روی زمین باقی نمی‌ماند.

علاوه بر این، دنیا یک روزه و به‌طور ناگهانی تمام نمی‌شود. ابتدا علائم و آثاری به‌ظهور می‌رسد. ازجملۀ این علائم است: طلوع آفتاب از مغرب، ظهور دجّال، خروج یأجوج و مأجوج و سربرآوردن دابه‌الارض (به‌روایت اسلامی) و وحش مکاشفه (به‌روایت مسیحی).

دربارۀ «دجّال» و خر او چنین گفته‌اند که شخصی است مکار و نیرنگ‌باز، ماهر در افسانه و افسون و فریب دادن خلق، سوار بر خری که از هر مویش نغمه‌ای به‌گوش می‌رسد، ظاهر می‌شود و از روی تأثیر چرس و بنگ خود را مظهر کل ربوبیّت می‌نامد و خلایق را می‌فریبد و به سوی جهنم می‌کشاند.

و اما پایان جهان بر اساس تقویم مایایی، اگرچه بی‌مقدمه و یکروزه است، الزاماً به هلاک همۀ موجودات نمی‌انجامد. جاهایی روی کره زمین، به‌خصوص در ارتفاعات، وجود دارد که از گزند سیل و زلزله و آتشفشان و بلاهای دیگر مصون می‌ماند و اشخاصی که به آن مناطق پناه ببرند و چند روزی از گیاهان خاص ارتزاق کنند زنده خواهند ماند.

شما هم اگر مایل به ادامۀ حیات در دوران بعد از ۲۱ دسامبر باشید می‌توانید در همین چند روزی که فرصت باقی است با مراجعه به سایت‌های اینترنتی جایی برای خود در این پناهگاه‌ها ذخیره کنید.

شرکت ساختمانی Vivos در کالیفرنیا با احداث پناهگاهی مجهز به وسایل مدرن حفاظتی، اتاق‌های انفرادی برای اقامت چندروزه تدارک دیده است. اجاره‌بها: پنجاه‌هزار دلار!

سایت Emergency Seed Bank پاکت‌های محتوی دانه‌های نباتی حفظ حیات را از قرار هر پاکت ۳۰ یورو عرضه می‌کند.

پاکت‌های محتوی دانه‌های نباتی حفظ حیات

برای تهیه آب، طناب، رختخواب، شکولات مغذّی و تقویتی درصورتی که مایل به پناه گرفتن در ارتفاعات باشید مراجعه کنید به Survival Kits online. قیمت هر بسته: ۱۷۵یورو.

دهکده «بوگارش» در جنوب فرانسه از معدود نقاطی است که به‌موجب پاره‌ای روایات از آسیب روز «J» محفوظ خواهد ماند. شهرداری و ژاندارمری برای حفظ نظم و امنیت در این شهرک، که از هم‌اکنون گزارشگرانی از شرق و غرب عالم بدانجا هجوم برده‌اند، تدارکات لازم دیده‌اند.

تنها کاسبکاران نیستند که برای بهره‌گیری از این ماجرا کیسه دوخته‌اند. برخی دولت‌ها نیز به افزایش درآمد توریستی به برکت معجزۀ ۲۱ دسامبر امید بسته‌اند. مکزیک، وارث تمدن «مایا» چشم‌به‌راه ۵۲میلیون میهمان دست‌به‌جیب و پول‌خرج‌کن است. سی میلیون بیش از رقم متعارف سالانه!

نمی‌دانم شما دربارۀ پایان جهان چه فکر می‌کنید. فرض را بر این قرار دهید که حقیقت دارد. از من بشنوید و این چندروزه را مغتنم بشمرید برای خوش‌زیستن. فرصت غنیمت است. پند حکیم نیشابور را از یاد مبرید:

خیام، اگر ز باده مستی خوش باش

گر کافر و گبر و بت‌پرستی خوش باش

چون عاقبت کار جهان نیستی است

انگار که نیستی، چو هستی خوش باش

 
کلیدواژه ها: , ,
  1. mohammad says:

    ان انبوه ان تو ریش کی ها هستند؟ نه اینکه ملا ها وکشیش ها؟