Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > دستکم بیست و شش دختر دانش آموز در حادثه اتوبوس کاروان راهیان نور کشته شدند + ویدئو
کشته شدن دختران دانش آموز

دستکم بیست و شش دختر دانش آموز در حادثه اتوبوس کاروان راهیان نور کشته شدند + ویدئو

۳۰ مهر ۱۳۹۱

در نیمه های شب جمعه ۲۸ مهرماه و در  حادثه واژگون شدن اتوبوس حامل دختران دانش آموزی   که برای استفاده تبلیغاتی در چارچوب کاروان راهیان نور از طرف سپاه برای بازدید به مناطق جنگی ایران و عراق اعزام شده بودند ، دستکم بیست و دو دختر دانش آموز و ۴ تن از مربیان آنها کشته و تعداد دیگری مجروح شدند . در خبری که در ساعت ۲۱ شامگاه از صدا و سیما جمهوری اسلامی پخش شد ، نماینده وزارت آموزش و پرورش ، دخالت این وزارتخانه در راه اندازی این کاروانهای نمایشی را رد کردو مسئولیت آن را توجه سپاه پاسداران و بسیج دانست .

سپاه با ترفندهای گوناگون مردم نا آگاه و جوانان مردم را روانه جبه های جنگ ایران و عراق می کند

 

بازدید آیت الله خامنه ای از کاروان راهیان نور

نقل از جهان نیوز ۱۲ فروردین ۱۳۸۹ – آیت الله خامنه ای مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس را زیارتگاه خواندند و  و تأکید کردند: این سنت بسیار ستودنی و حرکت با برکت که از چند سال پیش در قالب کاروانهای راهیان نور آغاز شده، باید همچنان ادامه یابد.

از یاداشت الاهه بقراط در کیهان چاپ لندن – رژیم باز هم برای طرح های تبلیغاتی و جاه طلبانه خود از میان فرزندان مردم قربانی گرفت. در کنار مانورها و یا رزمایش های نمایشی که بیش از آنکه جدی باشد، بیشتر سبب خنده و مضحکه هم شرکت کنندگان و هم خبرنگاران و هم تماشاچیان می شود، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی نیز هر بار نمایش هایی زیر عنوان «راهیان نور» برگزار می کند که کودکان و جوانان را به جای آنکه برای پرورش علم و هنر و ورزش راهی اماکن و امکانات مناسب کند، آنها را مانند گله های گوسفند سوار اتوبوس های قراضه کرده و به مناطق ویران شده ای می فرستد که زمانی جبهه جنگی بودند که حاصل اش برای ایرانیان تنها آوارگی و تخریب و مرگ و نابودی بود و پیامدهای ویرانگرش تا به امروز وجود دارد و تا سال ها بعد نیز از میان نخواهد نرفت.

رژیمی که دشمنی ذاتی اش با دختران و زنان زبانزد خاص و عام است، حتا از دانش آموزان دختر نیز برای طرح های تبلیغاتی سخیف خود نمی گذرد. کشته شدن ۲۶ دختر از شهری مانند بروجن به معنی آن است که این شهر کوچک سراسر سوگوار شده است. در این حادثه به گفته فرماندار بروجن ۱۸ تن نیز زخمی شده اند. مقامات، پس از اعلام اینکه حادثه ناشی از لغزندگی جاده و بی احتیاطی راننده بوده است، مدارس بروجن را تعطیل و در چهارمحال بختیاری سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

 

 

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

Comments are closed.