Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > رمالی و فیلم جن گیری از محسنی اژه ای
artcile
رمالی و ویدئو جن گیری از محسنی اژه ای

رمالی و فیلم جن گیری از محسنی اژه ای

۱۶ مرداد ۱۳۹۱

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه (خدا بدهد برکت!) از دستگیری یک رمال خبر داده و گفته است «در پی ارجاع یک فقره نیابت قضائی از مراجع قضائی شهرستان ساوه به پلیس آگاهی کرمانشاه مبنی بر کلاهبرداری فردی رمال، ساکن شهر کرمانشاه از خانمی اهل ساوه، پیگیری موضوع به مأموران ادارۀ مبارزه با جعل و کلاهبرداری محول شد  اینجا .

محسنی اژه ای دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه

Get the Flash Player to see this content.

بررسی‌های به‌عمل‌آمده نشانگر این مطلب بود که خانم شاکی جهت برطرف شدن مشکل خود به رمال موصوف مراجعه کرده و مبلغ ۲۵میلیون ریال نیز به وی پرداخت کرده اما با وجود وعده‌های مرد رمّال و با گذشت زمانی طولانی، هیچگونه گشایشی در کار وی رخ نداده است…

باوجود ناآشنایی شاکی با شهر کرمانشاه و عدم ارائۀ آدرسی مشخص از مرد رمال، با کار اطلاعاتی مأموران ادارۀ مبارزه با جعل و کلاهبرداری و با استفاده از منابع خبری، آدرس منزل مسکونی متهم شناسایی و در اقدامی ضربتی (ابعاد اقدام ضربتی برای شناسایی و غافلگیری و بازداشت رمال، توسط مأموران ادارۀ مبارزه با جعل و کلاهبرداری و با استفاده از منابع خبری تحت ریاست رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه را خودتان در نظر آورید) وی، حین انجام رمالی و فریب تعدادی از شهروندان دستگیر شد»  .

عطف به این خبر، «دبیر کار گروه سلامت ستاد ساماندهی سحن‌های(!) شهرداری» کسانی را که برای رفع مشکلات خود و یا آگاهی از آنچه قرار است در آینده رخ دهد به سراغ رمالان می‌روند، در سه دسته طبقه‌بندی می‌کند:

۱ـ کسانی که صرفاً جهت سرگرمی و تفریح به فالگیرها مراجعه می‌کنند و اعتقاد خاصی به آنچه فالگیر و رمال بیان می‌کنند، ندارند.

۲ـ افرادی که درک پایینی از مسائل عینی و واقعیات ملموس جامعه دارند. این افراد از روی ناچاری و استیصال، هنگام مواجهه با مسائل و مشکلاتشان به رمال‌ها و دعانویسان متوسل می‌شوند تا راه حلی پیش پایشان بگذارند. نمونۀ بارز این گونه افراد، زنانی هستند که از اعتماد به نفس برای حل مشکلاتشان برخوردار نیستند (مثل همین خانم ساوه‌ای) و به‌قول خود، نه راه پس دارند و نه راه پیش.

۳ـ افرادی که دچار مشکلات و در عین حال اسیر توهّمات و خرافات هستند و تحت تأثیر تبلیغات سوء قرار گرفته دست به‌دامن رمال‌ها می‌شوند.

«دبیر کارگروه سلامت و غیره…» توصیه می‌کند که برای بسته شدن دکان رمالان و فالگیران، دولتمردان و حاکمان هر جامعه موجبات رفاه و بالا بردن فرهنگ عمومی را فراهم کنند تا مردم از طریق واقعیات به خواسته‌هایشان برسند نه از طریق تخیل و فانتزی.

در این زمینه، جناب ایشان شرح وظایفی هم برای رسانه‌های نوشتاری و صدا و سیما نوشته که به‌فرمودۀ مولانا عبید زاکانی «نیک به ریش خود خندیدن است» زیرا مطبوعات و صدا و سیما، امروزه در خدمت رژیمی قرار دارند که پایه‌گذارانش رمال و دعانویس و حاکمانش منادیان و مروّجان خرافه‌پرستی و موهوم‌گرایی بوده‌اند.

ذات نایافته از هستی، بخش    کی تواند که شود هستی‌بخش؟

مخبرالسلطنه هدایت در «خاطرات و خطرات» از تعزیه‌داری در تکیه‌دولت یاد می‌کند و می‌نویسد:

«… شب‌ها تکیه چراغانی بود. انعام‌ها و خلعت‌ها مرحمت می‌گردید. دور تکیه، بیست طاقنما است. مرتبۀ تحتانی را وزرا و امرا می‌بستند. مرتبۀ وسط و فوقانی در پس زنبوری مخصوص حرم بود. در یکی از حجرات شاه جلوس می‌کرد، چای و قهوه برای واردین و ناهار و شام برای مباشرین مهیا بود. تکیۀ اطراف سکو از زن‌ها پر می‌شد، قریب شش‌هزار نفر. مردها راه نمی‌یافتند.

گاهی زد و خوردی هم بین زن‌ها واقع می‌شد و لنگه‌کفش در کار می‌آمد. در موقع روضه‌خوانی کسی که قادر بود جمعیت را از صدا بیندازد، سید ابوطالب صدرالذاکرین بود. اولا صدایی داشت که تکیه را پر می‌کرد. دیگران آواز خوش داشتند و خلق‌الله را ساکت نمی‌توانستند کرد. سید جنّ هم می‌گرفت و پیش زن‌ها احترامی داشت.

منتظم‌الحکماء صلحی از دوستان من حکایت کرد که روزی به‌اتفاق ظهیرالدوله مرشد، به دیدن سید رفتیم. وارد شدیم، نشستیم، ابداً اعتنا و خوش‌باشی نکرد. متوجه زنی بود که آمده بود آقا جنّش را بگیرد. چند نوبت دست در سینۀ آن زن کرد و گفت جنّ تو خیلی حرامزاده است. در می‌رود. و مستمر تجدید می‌کرد تا آخر جنّ را از بغل آن زن گرفت، در شیشه‌ای کرد، درش را محکم بست و آن زن که پای درگاه حیاط ایستاده بود یک اشرفی روی آستانه گذاشت و رفت.

آنگاه آقا رو به ما کرد، برخاست تواضع کرد، خادمی را خواند و سفارش شربت و شیرینی داد. ظهیرالدوله گفت این دیگر چه بازی است؟

گفت این مردم جنّ دارند. بعضی را شما می‌گیرید، بعضی را هم من. پس بگذارم همۀ جن‌ها را شما بگیرید؟!»

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , , , , ,
 1. سکوت جنگل - از ایران says:

  خلاصه‌ی فرمان هشت‌ماده‌ایِ امامِ میرحسین:ـ
  ـ«هیچکس حق ندارد مزاحم مردم بشود، مگر به حکم حاکم شرع!»ـ
  همین فرمان بود که تمامِ احکامِ و خزعبلاتِ شرعیِ ذکر شده را مخصص بر قوانین خاص(ثبت و…) و عام(مدنی و…) نمود و قابل توّجه اینکه؛ شورای نگهبان حکومت اسلامی، پس از صدور همین فرمان و برای ملغی کردنِ بسیاری از مفاد و ماده‌های این قوانینِ خاص و عام، دیگر نیاز به عبور از فیلتر و تصویب اکثریتِ نمایندگانِ باصطلاح مجلسِ مردم ‌نمی‌دید و خود طیِ نشستهایِ شرعی و تنها با الساقِ یک آگهی در روزنامۀ «جمهوری اسلامی»، اقدام به لغو بسیاری از قوانین آمره و مصوّب می‌نمود تا جایی که اکنون دیگر حتی مالکیت و سند مالکیت اموالِ غیر منقول نیز در صورت وجودِ بینۀ شرعیه و چند گواهِ معتبرِ شرعی، از اعتبار ساقط می‌شود، و اصل مالکیتِ افراد در ایران بدینگونه همیشه زیر سوال مانده!… در عمل نیز دادسراها به مماشات با کلاهبردارانِ شرعیِ در معیتِ حاکمان شرع و امامان جمعه پرداخته، و احکامِ ثبت اسناد با تمامی آراءِ وحدت رویه و تمهیداتِ بدوی، متاسفانه فقط سوری محسوب می‌‌شوند!!! بطوریکه قضاتِ محاکم اسلامی نیز بارها و بارها با سوری اصدار کردنِ بسیاری از قوانین خاص و آمره، خود در جایگاهِ کلاهبردار و متجاوز به مال و ناموس و آبرویِ مردم قرار گرفته و همچنان نیز بیش از پیش این روندِ دردآورِ قضایی(!) ادامه دارد تا جایی که وزارت دادگستری در برابرِ شاخه‌های متعددِ قوۀ قضائیه و عواملِ آن نقشِ تشریفاتی و سوری پیدا کرده و همین مسئله‌ی مهم باعث شده است که حاکمانِ شرعی چون لاریجانی و محسنی‌اژه‌ای و ابراهیم رئیسی و پورمحمدی و خلخالی‌ها… قدرت را در سیستم قضا قبضه کنند و به جانِ مردم دست و پا بسته و خلع سلاح شده بی‌اُفتند، و بدرند ما را به یاریِ کرکسهایِ جهانی.ـ
  در هر حال وقتی قوانینِ آمره در کشوری تابعِ احکامِ شرع شود، دیگر باید انتظار داشت آب سر بالا برود و قورباغه جوشنِ کبیر بخواند! تا جایی که آقای رفسنجانی احکام مجازاتِ اسلامی را کافی نمی‌دانستند و از این‌رو مجمعِ تشخیص مصلحتِ نظام بارها دست به تصویب قوانین متعدد می‌زند! منجمله‌ی آن«قانون تشدید مجازاتِ اسلامی»ـ مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال۱۳۶۷ که فقط مورد تایید خامنه‌ای قرار گرفت بدون در نظر گرفتنِ نقشِ مجلس شورایِ هرچند اسلامی، و لازمُ‌الاتباع در تمامی محاکم گشت! و بی‌شمار از این مواردِ محیرالعقول عیناً در شورای نگهبان! شورایِ انقلاب فرهنگی! شورای خبرگانِ رهبری(بدونِ اصل تابعیت!) و…ـ

 2. سید محسن مهاجری says:

  دوست ندارم نفرین و یا حرف خلاف ادب بزنم….
  مجبورمون میکنید.
  ولی برای همتون متاسفم!
  شما یک مشت ساده لوح هستین که دارین به مردم ملتتون خیانت می کنیین.
  به برکت خون شهدا این انقلاب بی نظیر که یک مرد تنهای روحانی راه انداخت و شماها هیچ غلطی نتونستی بکنین تا قیامت پابرجاست.
  هم وطن بیدار شو…
  جون مادرت…
  جون هرکسی رو که دوست داری…
  یک روحانی به پشتوانه خدا اومد یه رژیمی رو سرنگون کرد ولی شماها ۳۳ ساله که با تمام توان و با هزینه های بسیار زیاد نتونستید هیچ غلطی بکنیین.
  تا ما هستیم سید علی پابرجاست.
  برای همتون دعا میکنم…