Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > سرمقاله > حمله پیش از موعد رژیم به خانمهای ایرانی
آزار زنان

حمله پیش از موعد رژیم به خانمهای ایرانی

۳۰ فروردین ۱۳۸۹

منوچهر هنرمند – هر سال با فرا رسیدن فصل گرما فشار بر خانمهای ایرانی برای رعایت حجاب اسلامی بالا می گیرد . در سال جاری نیز حسب معمول سنواتی این برنامه «خانم آزاری »اجرا خواهد شد ولی به نظر می رسد این حمله پیش از موعد و در بهار آغاز شده و عنقریب شاهد درگیریهائی خواهیم بود که برای هل دادن خانمها به داخل «مینی بوسهای عفت » بین نگهبانان اسلام و عابرین در خواهد گرفت . در این باره امروز و در حالی که هنوز اثر یاوه گوئیهای حجت الاسلام صدیقی در نماز جمعه که در آن وقوع زلزله را ناشی از بد حجابی و گناه در جامعه اسلامی خوانده بود در ذهن مردم باقی است  اینجا ، مصطفی محمد نجار پاسدار سابقی که اینک وزارت کشور جمهوری اسلامی را عهده دار است ، به منبر رفته و مژده داده که طرح “عفاف و حجاب” در سال جاری اجرا خواهد شد اینجا .

البته علمای شریف اسلام پیش از این بهانه لازم برای اجرای این طرح را فراهم کرده و گزک لازم را برای آزار خانمهای ایرانی ، به دست وزیر کشور داده بودند . از جمله این علما ، آیت الله مکارم شیرازی بود که هفته گذشته گفت ««متاسفانه با این‌که حکومت ما اسلامی است باز هم بعضی چهره‌های غیر اسلامی مشاهده می‌کنیم، وضع حجاب خیلی بد شده است، بعضی از جلسات به ظاهر اسلامی نیز با موسیقی‌های غیرشرعی و کارهای خلاف آلوده می‌شود.» اینجا . آیت الله مکارم شیرازی در رزیم سابق نیز به در افشانی برای آئین شریف اشتغال داشت و در زیر نگاه ساواک مجله “مکتب اسلام” را منتشر می کرد.

ما امروز شاهد معاشقه های آشکار روی نیمکت پارکها هستیم که به صورت عادی در جریان است . این تهدیدی برای جامعه است که باید با آن مقابله شود

در این حال حجاب خانمها از نگاه تیزبین حجت الاسلام رهبر رییس فراکسیون روحانیون مجلس نیز مخفی نمانده است . وی می گوید «این ده سانت روسری که برخی زنان روی سر می‌اندازند و از این طرف و آن طرف موها بیرون ریخته و یک لباس چسبان مثل رقاصه‌ها و آرتیست‌های هالیوود، کجایش به حجاب اسلامی می‌خورد؟» . البته نگرانی حجت الاسلام به حجاب خانمها محدودنیست چون در همان مصاحبه می گوید« در حوادث بعد از انتخابات، وهابیت، بهائیت، سلطنت‌طلبان، منافقان، لیبرال‌ها و برخی از احزاب ورشکسته به بهانه انتخابات، دست به دست هم دادند تا به ولایت، سید‌الشهداو امام زمان حمله کنند» اینجا . این افاضات در زبان شیرین فارسی به معنای آن است که اگر کسی را نمی توانید به اتهام بد حجابی دستگیر کنید ، این همه” مورد جرم” برای شما درست کرده ایم ، بجنبید دیگر !

در این زمینه  سایت رجانیوز نیز به نظر یکی دیگر از علمای اسلام  در مورد  رواج بد حجابی و گناه در تهران که باعث  وقوع زلزله  خواهد شد اشاره می کند و می نویسد  « آیت الله خوشوقت درپاسخ به سوال رجانیوز نیز ضمن تصدیق تقویت احتمال وقوع زلزله در شهر تهران، این امر را به دلیل افزایش گناه در این شهر عنوان کردند.ایشان با اشاره به روایتی از کتاب وسائل الشیعه که از ارتباط مستقیم افزایش گناه با وقوع زلزله سخن می گوید، زلزله احتمالی تهران و افزایش احتمال وقوع آن در ماه های آینده را به دلیل رواج و افزایش برخی مفاسد در این شهر دانستند» اینجا . این آیت الله خواستار توبه دسته جمعی ساکنین تهران است !

در این میان روزنامه جمهوری اسلامی هم از قافله عقب نمانده و در سرمقاله روز دوشنبه ۳۰ فروردین فریاد وا اسلاما سر داده و می نویسد « از آفات درگیری های سیاسی در کشور یکی اینست که مفسده جویان با سواستفاده از فرصت خطوط قرمز را پشت سر می گذارند و جامعه را به هرج و مرج فرهنگی و اخلاقی میکشانند گسترش آلودگی های اخلاقی و هرج و مرج فرهنگی و رشد سریع آن اکنون واقعیتی است که اهل انصاف حتی از همه جناح های سیاسی به آن اعتراف و اعتراض دارند. مظاهر این آلودگی ها و هرج و مرج ها را آشکارا می توان در بخش های زیادی از جامعه مشاهده کرد.وضعیت نامناسب لباس دختران و زنان .حضور بی مهار دختران و پسران در پارک ها و خیابان ها و معاشرت های نامشروع آنان در انظار عمومی گسترش دوستی های خیابانی دختران و پسرانروابط نامناسب دختران و پسران در دانشگاه ها فضای حاکم بر محیط های دبیرستان دخترانه و مشکلاتی که در رفت و آمدهای این دانش آموزان وجود داردظاهر شدن زنان و حتی دختران با آرایش در خیابان ها و اماکن عمومیرواج مزاحمت های خیابانی و فسادهای ناشی از آنکنار گذاشتن حجاب توسط عده ای از…اینها فقط ظواهر خلاف شرع و شان جامعه اسلامی است».این روزنامه به نقل از یکی از نمایندگان مجلس که ظاهرا به بیماری روحی “دید زدن” مبتلا است می نویسد «…… ما امروز شاهد معاشقه های آشکار روی نیمکت پارکها هستیم که به صورت عادی در جریان است . این تهدیدی برای جامعه است که باید با آن مقابله شود……» اینجا .روزنامه جمهوری اسلامی از هواداران هاشمی رفسنجانی است که نزد پاره ای از مردم ، به غلط به هواداری از حقوق زنان مشهور شده است  .

تجربه گذشته به ما می گوید رژیم در شکستن مقاومت زنان ایرانی توفیق نخواهد یافت و زنان غیرتمند ایرانی اجازه نخواهند داد که دستگاه خفقان ولی فقیه به خصوصی ترین زوایای زندگی آنها نفوذ کرده و با تحمیل حجاب اجباری آنها را از حق انتخاب در مورد پوشش خود محروم کند .

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , ,

 1. Samaan says:

  یک مشت خیانتکار به اسم پلیس و سپاه به جان زن و بچه مردم افتاده اند.
  زن و بچه های خودشان زیر عبای آخوندها مشغول آن کار دیگر هستند.

 2. Pooya says:

  زنده باد آزادی

 3. احمد says:

  مگر میشود از جنایتکاران بی وطنی مانند این اوباش انتظار دیگری هم داشت؟؟!! این خوی درندگی در ذات این اوباشان عمامه بسر و نوکران گوش بفرمان آنهاست. « کفاره شکست نمکدان است باید که روز بد تر از اینها را دید» .

 4. مرتضي says:

  مثل اینکه شما بدتون نمیاد دخترتون و یا خواهرتون تو پارک با چند تایی معاشقه داشته باشه
  از غیرت نگو که روی هر چی بی غیرت رو سفید کردی
  زنان ما میدونن که جایگاه حفظ حرمت ها در دنیا و آخرت ، چه منفعت هایی که برایشان ندارد

 5. سهیل says:

  با تشکر از ابراز احساسات نویسنده مقاله توصیه میشود کمتر گوشت خوک مصرف نمایند و بگذارند سر سوزنی غیرت در وجوشان رشد نماید …