Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > درباره ما

درباره ما

خواندنیها نشریه ای است مستقل که هوادار آزادی و آزادیخواهان ایرانی و مروج جدائی دین از سیاست است . خواندنیها ضد دین نیست بلکه دین را عاملی فردی می داندکه باور به آن تنها مربوط به خود افراد است . خواندنیها تلاش می کند در کوشش همگانی برای پیشبرد ایران به یک جامعه دموکراتیک شرکت کند .باور خواندنیها برآن است که دسترسی به آن “دموکراسی” تنها با شرکت بی قید و بند ملت ایران در یک انتخابات آزاد و بدون حضور “ولی فقیه” و “شورای نگهبان ” امکانپذیر است .خواندنیها خواهان قانون اساسی جدید بر پایه دموکراسی است . “دموکراسی ” خواندنیها نسخه برداری شده نیست بلکه از انقلاب بزرگ مشروطه رنگ می گیرد .

تصویر امیرانی در کنار فرزندانش - ۲۱۷ کتاب حاصل ۴۰ سال تلاش فرهنگی

این تارنما نشریه ای است که به یاد شادروان علی اصغر امیرانی بنیانگزار ، مدیر و نویسنده مجله خواندنیها که در اوایل انقلاب به دست جوخه آتش سپرده  و اعدام شد نامگذاری شده است . دلیل استفاده از نام خواندنیها نزدیکی و یا استفاده از شهرت علی اصغر امیرانی و مجله خواندنیها نیست . هدف از این امر تنها ادای احترام به تنها روزنامه نگاری است که ناجوانمردانه با حکم محمدی گیلانی حاکم شرع دادگاه انقلاب در رژیم جمهوری اسلامی اعدام شده است
گرداننده این تارنما افتخار دارد که در ایام نوجوانی مطالبی را از نشریات فرانسه زبان بدون چشمداشت مادی برای نشریه خواندنیها  بر می گردانده و امیدوار است بتواند در آتیه با نقل گوشه هائی از زندگی علی اصغر امیرانی ، دین دوستداران و طرفداران “مکتب امیرانی” را که می توان “مکتب شاهنامه” نامید به او ادا کند.خواندنیها کوشش خواهد داشت که از بزرگان ادب و سیاست و فرهنگ ایران تجلیل کند .

خواندنیها کمک مالی ازدولت و یا بخش خصوصی دریافت نمی کند و از خوانندگان انتظار دارد با کمک مادی و یا آگهی در وب سایت خواندنیها ،آن را سرپا نگهدارند . سخن سردبیر در باره وب سایت جدید خواندنیها  را در اینجا بخوانید .